SLAVEN BELUPO OSTAO BEZ BODOVA / Rijeka srušila 'Farmaceute' i primaknula se vodećem Osijeku, Krstanović zabio vlastitoj momčadi

Rijeka sada za vodećim Osijekom zaostaje samo bod

27.11.2021.
19:09
Damir Spehar/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u susretu su 17. kola Prve HNL kao gosti u Koprivnici svladali Slaven Belipo sa 2-1 (0-0).

GOSTI SE VRAĆAJU KUĆI S PUNIM PLIJENOM /

Gorica slavila u Kranjčevićevoj: Sjajni Lovrić odlučio utakmicu i prikovao Hrvatski dragovoljac za dno

Gosti su poveli 2-0 autogolom Ivana Krstanovića (51-ag) i Golom Josipa Drmića (70), a jedini pogodak za domaće postigao je Mihail Caimacov (74).

Rijeka je oba pogotka postigla nakon ubacivanja Murića s desne strane, u 51. minuti Murić je izveo korner, a na loptu su krenuli Smolčić nogom i Krstanović glavom. Njom je na kraju ipak igrao iskusni napadač Slavena te pogodio suprotni kut zatečenog Čovića.

Kod drugog pogotka Murić se driblingom izborio za prostor za ubačaj, a na prvoj vratnici Drmić je utrčao ispred svog čuvara i glavom postigao svoj već 13. prvenstveni pogodak ove sezone.

Golčina Caimacova

Najljepši potez utakmice izveo je ipak domaći veznjak Caimacov koji je u 74. minuti oduzeo loptu Čerinu pred kaznenim prostorom gostiju, a onda sa 20 metara pogodio sam gornji desni kut nemoćnog vratara Rijeke.

Imao je domaći sastav odličnu priliku i poravnati, ali udarac Hadžića s bijele točne u 85. minuti obranio je Zlomislić.

Ovom pobjedom druga Rijeka se ponovno primaknula vodećem Osijeku na samo bod zaostatka, Rijeka ima 33, a Osijek 34 boda, oba sastava su odigrala po 16 utakmica, kao i treći Hajduk koji ima 30 bodova, dok je četvrti Dinamo sa 28 bodova i utakmicom manje. Slaven Belupo je ostao pretposljednji sa 13 bdova, šest više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.