RIJEKA - DINAMO 0-0: / Nula na Rujevici, Bjelica se u jednom trenutku oteo kontroli i to je bilo najzanimljivije

33. kolo HNL-a, Rujevica

RIJEKA - DINAMO 0-0

Rijeka (4-1-4-1): Sluga - Escoval, Punčec, Župarić, Mamić - Lepinjica - Kvržić, Halilović, Pavičić, Lončar - Puljić.

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Lešković, Dilaver, Rrahmani - Gojak, Moro - Atiemwen, Olmo, Oršić - Petković.

U derbi-susretu 33. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Dinama odigrali 0-0. Dvoboj prve i druge momčadi prvenstva na Rujevici protekao je bez pogodaka i u borbenom duhu bez puno prilika. Kao da su se obje momčadi štedile za finale kupa Hrvatske na Aldo Drosini. Dinamo je u prvom dijelu bio bolji, dok je Rijeka odigrala iznenađujuće povučeno, pa ju je spašavao vratar Sluga. Trener Riječana Igor Bišćan po prvi je put ove sezone zaigrao u tako defenzivnom sastavu, s čak trojicom stopera. Rijeka je zaigrala u formaciji 3-4-2-1, s Escovalom, Župarićem i Punčecom kao stoperskim tercetom.

LOKOMOTIVA - OSIJEK 0-4: /

Osječani razbili lokose i vratili se na treću poziciju

11.05.2019., stadion Rujevica, Rijeka - Hrvatski telekom Prva liga, 33. kolo, HNK Rijeka - GNK Dinamo. Trener Rijeke Igor Biscan. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Strateg "zagrebačkih plavih" Nenad Bjelica u 44. minuti oteo kontroli, i ponovno vikao na četvrtog suca. Bila je to situacija s kojom Bjelica nije zadovoljan, u ovom slučaju nedosuđeni prekršaj za Dinamo, i opet na repertoaru su se našli prežestoki protesti prema četvrtom sucu, koji kao da su malo oživjeli utakmicu. Zabio je plastičnu bocu o tlo, urlao na Đuraka i to trajalo, i trajalo, ali bez reakcije glavnog suca dvoboja Zebeca. U 48. minuti Stojanović pogodio je gredu u najboljoj prilici utakmice i to je bilo sve u derbiju.

Dinamo je prvi sa 83 boda, a Rijeka ima 63.

90'+3: Završilo je na Rujevici nulom od utakmice.

86' - Korner Dinama, Sluga leti u prazno, Atiemwen puca preko praznog gola! Konačno se nešto odigralo vrijedno pažnje.

76' - Šansa za Dinamo, barem se sad malo uskuhala na inače rijetko mirnom derbiju. Navijači protestiraju jer misle da je Sluga bio pod prekršajem, evo nam barem malo uzbuđenja.

70' - Modri se nadigravaju s Rijekom, kao da obje momčadi jedva čekaju da završi susret.

61' - Dinamo samo igra na 30-35 metara od Rijekinog gola, bez učinka. Rijeka tu i tamo krene u kontru, ali niti oni nisu uspiješni. Čini se kako se obje momčadi štede za finale Kupa na Aldo Drosini.

48' - Dvije sjajne šanse za modre na otvaranju drugog dijela! Najprije je Kvržić u zadnji tren očistio ispred Oršića, a na dva metra pred nebranjenim Rijekinim golom, a onda Stojanović s 15 metara pogađa spojnicu Sluginih vratiju. Spasila se Rijeka sad.

46': Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici

Poluvrijeme u Rijeci

45' - Druga velika šansa, opet za Dinamo! Rrahmani ljevicom iz daljine u suprotne rašlje, Sluga brani vrhunskom paradom!

44' - Bjelica se oteo kontroli, trener Dinama opet viče na četvrtog suca. Opet situacija s kojom Bjelica nije zadovoljan, u ovom slučaju nedosuđeni prekršaj za Dinamo, i opet prežestoki protesti prema četvrtom sucu. Zabio je plastičnu bocu o tlo, urla na Đuraka i to traje i traje, smiruju ga tamo. Bez Zebecove reakcije, baš nas zanima da je tko drug kkao bi reagirao.

26' - Prva velika šansa na utakmici i u vlasništvu je Dinama. Nakon jednog nakon kornera Rrahmani je pucao s nekih 6, 7 metara, ali Sluga je to sjajno obranio.

21' - Bruno Petković snažno je pucao malo izvan šesnaesterca, ali mu je obrana Rijeke blokirala šut.

14' - Hrvatski prvak kontrolira tempo igre pomoću brzih, kratkih paseva, Bišćan se brani.

6' - Dinamo je očekivano više u posjedu lopte.

3' - Rijeka igra u formaciji 3-4-2-1, s Escovalom, Župarićem i Punčecom kao stoperskim tercetom. Nikad do sad u prvenstvu Bišćan nije zaigrao s trijicom stopera. Halilović i Lončar su ofenzivni vezni, iza Puljića. Zanimljivosti na tribinama: "BBB skandiraju: 'Igor Bišćan".

1' - Počela je utakmica. Početni udarac izveo je mali Andro Simonić iz udruge 'Rijeka 21'. Ustanimo sad svi i pomozimo djeci s Downovim sindromom, nazovite 060 9009!