REDSI POMELI POD S ATALANTOM: / Pašalić i društvo noćas neće spavati, Bayern gubio pa demolirao Austrijance

U utorak navečer nogometne zvijezde su bile i više nego raspucane

3.11.2020.
23:03

Nogometaši Liverpoola razbili su Atalantu u gostima 5:0, dok je Bayern nakon dva preokreta srušio Salzburg s ukupno 6:2.

REAL SLAVIO U LUDOJ UTAKMICI: /

Perišić zabio u Madridu, Rodrygo pokvario večer Nerazzurrima i zakucao ih na dno tablice

Zanimljiv je pritom što je ovo bila porva utakmice Talijanima ove sezone u svim natjecanjima u kojoj nisu dali barem jedan gol. To dovoljno govori koliko je Jurgen Klopp savršeno pripremio svoju momčad za gostovanje u Bergamu. Junak Liverpool bio je Jota, koji se čak tri puta upisao u strijelce (16', 33', 54'). Osim njega za Redse su još zabili Salah u 47. te mane u 49. minuti.

Hrvatski reprezentativac MarioPašalić igrao je za Atalantu do 63. minute.

"Trebali smo ovakvu utakmicu. Moji momci odigrali su nevjerojatno. Mislim da se nitko večeras ne bi mogao braniti protiv Manea, Salaha i Jote tako da se ne radi o taktici ili sistemu nego o momčadi", kazao je Jurgen Klopp poslije susreta.

Četiri gola u manje od 15 minuta

S druge strane ništa nije moglo nagovijestiti da će Bayern utrpati šest golova Salzburgu. Austrijancu su poveli u četvrtoj preko Berishe, a Lewandowski je izjednačio u 21. minuti. Bavarci su na poluvrijeme otišli s prednošću nakon što je Kristensen u 44. minuti dao autogol.

Okugawa je potom stvari vratio na početak u 66. a onda je Bayern u razdoblju od 79. do druge minute sudačke nadoknade zabio četiri pogotka. Redom su se u strijelce upisivali Boateng (79'), Sane (83'), Lewandowski (88') te Hernandez (90+2').

"Sudeći po rezultati izgleda da smo lako došli o pobjede, ali nije bilo tako. Bila je ovo sjajna utakmica za gledatelje, ali ne i za trenere. Sretan sam zbog mentaliteta svoje momčadi večeras", kazao je trener Bayerna Hansi Flick.

U ostalim utakmicama Manchester City bio je bolji od Olympiakosa (3:0), Ajax je slavio u gostima kod Midtjyllanda s 2:1, Porto je bio bolji od Marseillea (3:0) te Real od Intera (3:2)

Rezultati utakmica 3. kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

Skupina A: Lokomotiva Moskva - Atletico Madrid 1-1 (Anton Mirančuk 25-PEN/ José Giménez 18) Salzburg - Bayern 2-6 (Mergim Berisha 4, Masaya Okugawa 66/ Robert Lewandowski 21-PEN, 88, Rasmus Kristensen 44-ag, Jérôme Boateng 79, Leroy Sané 83, Lucas Hernández 90+2)

Poredak: 1. Bayern 3 3 0 0 12:3 9 2. Atletico Madrid 3 1 1 1 4:7 4 3. Lokomotiva Moskva 3 0 2 1 4:5 2 4. Salzburg 3 0 1 2 6:11 1

Skupina B: Šahtar Donjeck - Borussia Mönchengladbach 0-6 (Alassane Pléa 8, 26, 78, Valerij Bondar 17-ag, Ramy Bensebaini 44, Lars Stindl 65) Real Madrid - Inter 3-2 (Karim Benzema 25, Sergio Ramos 33, Rodrygo 80/ Lautaro Martínez 35, Ivan Perišić 68)

Poredak: 1. Borussia Mönchengladbach 3 1 2 0 10:4 5 2. Real Madrid 3 1 1 1 7:7 4 3. Šahtar Donjeck 3 1 1 1 3:8 4 4. Inter 3 0 2 1 4:5 2

Skupina C: Porto - Marseille 3-0 (Moussa Marega 4, Sérgio Oliveira 28-PEN, Luis Díaz 69) Manchester City - Olympiakos 3-0 (Ferrán Torres 12, Gabriel Jesus 81, João Cancelo 90)

Poredak: 1. Manchester City 3 3 0 0 9:1 9 2. Porto 3 2 0 1 6:3 6 3. Olympiakos 3 1 0 2 1:5 3 4. Marseille 3 0 0 3 0:7 0

Skupina D: Atalanta Liverpool 0-5 (Diogo Jota 16, 33, 54, Mohamed Salah 47, Sadio Mané 49) Midtjylland - Ajax 1-2 (Anders Dreyer 18/ Antony 1, Dušan Tadić 13)

Poredak: 1. Liverpool 3 3 0 0 8:0 9 2. Atalanta 3 1 1 1 6:7 4 3. Ajax 3 1 1 1 4:4 4 4. Midtjylland 3 0 0 3 1:8 0