KOVAČ STIGAO DO SENZACIJE U BERLINU: / Rebić zabio dva gola Bayernu u finalu Kupa i osigurao trofej Eintrachtu nakon 30 godina

Vatreni je zabio dva gola njemačkom prvaku.

19.5.2018.
20:19

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta, koje je u subotu posljednji put vodio hrvatski stručnjak Niko Kovač, pobjednici su ovogodišnjeg izdanja njemačkog Kupa. Najzaslužniji za to hrvatski reprezentativac Ante Rebić. On je, naime, presudio njemačkom velikanu Bayernu s dva gola.

KOVAČ DOŠAO DO NAJVEĆEG USPJEHA KARIJERE: /

Bivši izbornik u suzama dočekao kraj, a onda je pohrlio u zagrljaj Vatrenom

Vatreni šokirao je Bavarce u 12. minuti kada je doveo Eintracht u vodstvo. Rebić je presjekao jedno dodavanje Bayerna i odigrao za Kevina Princea Boatenga.

On mu je potom vratio loptu, a Rebić se sjurio prema kaznenom prostoru, ali niti trojica Bayernovih igrača nisu ga mogla zaustaviti te je matirao Ulreicha.

U 53. minuti Bayern je izjednačio. Joshua Kimmich je poslao loptu za Roberta Lewandowskog. Poljak je pucao je po golu, lopta je promijenila smjer i Lukas Hradecky je ostao nemoćan.

U 82. minuti Rebić je opet progurao loptu pokraj golmana. Nakon duge lopte Vatreni pretrčao braniče Bayerna i zabio. Točku na stavio je Mijat Gaćinović u šestoj minuti sudačke nadoknade te je Eintrach na taj način po prvi put od 1988. osvojio DFB pokal.

Nogometaši Bayerna u ovom su susretu dva puta gađali gredu. Lewandowski u devetoj i Hummels u 78.

Ovo je prvi trofej za Eintracht nakon 30 godina i peti naslov pobjednika njemačkog kupa (1974, 1975, 1981, 1988, 2018). Prošle godine Eintracht je u finalu kupa izgubio od Borussije Dortmund sa 1-2, a i tada je Rebić bio strijelac.