REAL POBIJEDIO ZA VRH LJESTVICE: / Modrić igrao 80 minuta i zaradio prvi žuti karton ove sezone u prvenstvu

Svi pogoci postignuti su u drugom poluvremenu utakmice

30.11.2019.
14:58
ANDER GILLENEA / AFP / Profimedia

Nogometaši Real Madrida pobijedili su na gostovanju kod Alavesa 2:1, preskočili Barceloni, i zasjeli na prvo mjesto ljestvice.

Prvo poluvrijeme završeno je rezzultatom 0:0, a porvi je u nasta vku poveo Kraljevski klub. U 52. minuti Sergio Ramos je pogodio za 1:0, a Alaves je izjednačio iz jedanaesterca u 65. minuti. Strijelac za domaćine bio je Lucas Perez.

Pogodak za 2:1 i pobjedu Reala postigao je Dani Carvajal u 69. minuti.

Barcelona još treba igrati

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić vrlo je dobro odigrao je 80 minuta u momčadi Reala i sudjelovao u akciji za pobjednički pogodak, a u 32. minuti dobio je žuti karton zbog prekršaja. To je prvi put da je hrvatski maestro dobio javnu opomenu ove sezone. U prvom kolu španjolskog prvenstva, utakmici protiv Celte, je isključen, ali tada je dobio izravni crveni karton.

Real nakon ove utakmice ima 31 bod i nalazi se na vrhu tablice, ali tamo ga već sutra može zamijeniti Barcelona koja u nedjelju igra protiv Atletico Madrida.