ŽESTOKA REAKCIJA / Dinamov poraz od AEK-a glasno odjeknuo u Srbiji: 'Ludi preokret. Zagreb je ušutio, ali ne zbog ubojstva navijača... '

Utakmica Dinama i AEK-a u Srbiji se pratila se s posebnom pažnjom

15.8.2023.
22:32
Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su od grčkog AEK-a s 1-2 (1-0) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u utorak pred 13.311 gledatelja na stadionu Maksimir.

OVO IM NIJE TREBALO /

Boysi se nisu mogli suzdržati: Pogledajte što su napravili na utakmici s AEK-om, kazna će biti drakonska

Dinamo je vodeći pogodak postigao u 39. minuti, a strijelac je bio Marko Bulat koji iz slobodnog udarca s oko 25 metara, kad je pogodio gornji desni kut AEK-ovih vrata. No, preokret je uslijedio u drugom poluvremenu.

Grčki prvak je do izjednačujućeg pogotka došao u 59. minuti, a strijelac je preciznim udarcem s 14 metara bio Švicarac Steven Zuber. Pobjedu grčkom prvaku donio je u 90. minuti Konstantinos Galanopoulos udarcem sa sedam metara.

Reakcija srpskih medija

Preokret i pobjeda AEK-a glasno je odjekknula u Srbiji, gdje se utakmica pomno pratila.

"Zagreb je ušutio, ali ne zbog ubojstva navijača. AEK poslije preokreta srušio Dinamo na Maksimiru", piše Kurir, a slični se naslovi mogu vijeti i u drugim njihovim medijima.

"Muk na Maksimiru: Ludi preokret AEK-a protiv Dinama, Livaković spasio 'modre' katastrofe", naslov je na Telegrafu, a B52 piše: "Muk na Maksimiru, preokret AEK-a"

"Ludi preokret AEK-a posle ubojstva navijača!", piše Informer koji se u posebnom tekstu naslova "Sramota, "Maksimir" uz huligane! Dinamovci poslali podršku uhićenima u Grčkoj" bavi BBB-ima.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.