RAPSODIJA HAJDUKA NA POLJUDU: / Bijeli zabili pet golova Osječanima u velikoj bitki za treće mjesto

Nogometaši Hajduka upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Osijeka u velikom obračunu za treće mjesto.

6.5.2017.
16:14

U najuvjerljivijoj predstavi momčadi Joana Carrilla otkako je preuzeo klubu Splićani su na krilima Tome Bašića slavili s 5:1. O dominaciji Hajduka najbolje govori podatak da su igrači uputili 26 udaraca prema vratima Malenice, dok su Osječani tukli samo osam puta.

Nakon niza prilika u prvom poluvremenu gosti su uspjeli sačuvati mrežu praznom. Ključnim se pokazao potez španjolskoj stručnjaka kada je na početku drugog poluvremena u igru stavio Tomu Bašića umjesto Savvasa.

Hajduk je od prve minute dominirao, a prvu prigodu imao je Erceg u 9. minuti, ali je lopta prohujala pored vratnice. U 12. minuti mogao se Hamza upisati u strijelce, ali slabo puca.

LUDNICA NA POLJUDU: Pogledajte atmosferu s utakmice protiv Osijeka

Još jedna prigoda za Hamzu u 36. minuti, ali lopta je otišla iznad vratnice. U 41. zaprijetio je Vlašić, a u 45. minuti Erceg, ali ostalo je 0-0 nakon prvog poluvremena.

U nastavku u igru je ušao Toma Bašić, koji se pokazo ključnim za visoku pobjedu Hajduka. Bašić je u 56. minuti nakon kontranapada zabio prekrasan pogodak sa 18 metara .

I kod drugog gola, u 61. minuti, glavninu posla obavio je Toma Bašić, a Marko Futacs sa vrha kaznenog prostora pogađa mrežu. Toma Bašić u 65. zabija za 3-0, a u 70. minuti, nakon odlične akcije Vlašića, Ante Erceg povisuje na 4-0.

Peti pogodak za Hajduk postigao je Ahmed Said u 88. minuti, a u 90. Gabrijel Boban zabija utješni gol za Osijek.

Susret je odigran na stadionu Poljud pred 6.000 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

STRIJELCI: 1-0 Toma Bašić (56), 2-0 Márkó Futács (61), 3-0 Toma Bašić (65), 4-0 Ante Erceg (70), 5-0 Ahmed Said (88), 5-1 Gabrijel Boban (90).

UŽIVO:

Hajduk - Osijek 5:1

Hajduk: Stipica, Tudor, Nižić, Ćosić, Memolla, Savvas, Jefferson, Hamza, Vlašić, Erceg, Futacs.Klupa: Grbić, Bosančić, Ohandza, Kožulj, Said, T. Bašić, Ismajli.

Osijek: Malenica, Matas, Škorić, Barać, Barišić, Mioč, Lesjak, Knežević, Lopa, Ejupi, Perošević. Klupa: Barešić, Boban, Vojnović, Šimunec, Pišić, Lulić, Petrović

Kraj

92' GOOL Gabrijel Boban smanjio je na 5:1.

70' GOOL I Erceg se upisao u strijelce.

65' GOOL Toma Bašić zabio je drugi put na utakmici.

62' GOOL Lopta je došla do Futacsa na vrh 16-erca, napadač je neobranjivo poslao u mrežu Malenice.

58' Skoro je Osijek izjednačio.

57' GOOL Povukao je Hajduk u kontru, loptu je primio Toma Bašić, povukao je i s 20 metara preciznim udarcem svladao Malenicu.

54' Bašić je tukao iskosa s vrha 16-erca, Melenica je još jednom odlično reagirao.

46' Nastavila se utakmica. Toma Bašić je ušao umjesto Savvasa.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40' Malenica spašava goste, obranio je udarac Vlašića, koji se oslobodio čuvara i tukao s 14 metara iskosa

37' Hamza je bio u dobroj situaciji, ali ej salbo tukao.

21' Hamza je tukao s 25 metara, ali Malenica se dobro ispružio.

6' Domaćini su sada zaprijetili preko Vlašića, ali je Barać dobro reagirao.

4' Lopa je na desnoj strani proigrao Barišića koji je odlično centrirao na glavu Peroševića. Lopta ipak odlazi iznad grede.

1' Počela je utakmica.

16:08 - Carrillo je vratio Ćosića u početni sastav umjesto Terzieva koji propušta utakmice.