RAKITIĆU SAMO 15 MINUTA PROTIV BIVŠEG KLUBA: / Barca ponovno nije iznenadila

Nogometaši Barcelone s 2-1 su na svojem terenu pobijedili Sevillu u 26. kolu Primere i zadržali vodstvo na čelu tablice. Sada imaju 66 bodova, a drugoplasirani Atletico ima 58.

28.2.2016.
22:30
AFP/JOSEP LAGO

Barcelona je standardno započela utakmicu i svojom klasičnom igrom relativno lagano unosila kaos u obranu Seville, a mogla je prvi put povesti u 13. minuti, no tada je udarac Luisa Suareza zaustavila vratnica.

Sedam minuta kasnije Sevilla je šokirala Camp Nou. Pogodak je zabio Vitolo nakon ubacivanja s boka, a nakon tog gola Barca je nastavila igrati u svojem klasičnom stilom. Obrana Seville izdržala je samo 11 minuta, a u 31. Lionel Messi zabija iz slobodnog udarca za 1-1.

Do kraja prvog dijela više nije bilo golova, a start nastavka domaći nogometaši nisu mogli bolje zamisliti jer je Gerard Pique već u 48. zabio za vodstvo Barce. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Uvjerljiv Villarreal

U Primeri su u nedjelju odigrane još tri utakmice u kojima je Villarreal s 3-0 pobijedio Levante, Athleic istim rezultatom slavio na gostovanju kod Valencije i Granada s 1-0 svladala Deportivo.