RAKETA ŠOU U BJELORUSIJI: / I Messi mu je morao zapljeskati

Ivan Rakitić odveo je Barcelonu do druge pobjede u Ligi prvaka, hrvatski reprezentativac bio je dvostruki strijelac za katalonsku momčad na gostovanju kod BATE Borisova u pobjedi 2:0 u 3.

20.10.2015.
22:38
AFP, MAXIM MALINOVSKY

No, nije dugo tamo ostao. Sergi Roberto ozlijedio se u 15. minuti, a trener Luis Enrique s klupe je podignuo hrvatskog veznjaka.

Rasparao mrežu s 18 metara

Bio je to odličan potez, jer Rakitić je doveo Barcelonu u vodstvo u 48. minuti. Zabio je s 18 metara, snažnim udarcem rasparao mrežu BATE Borisova!

Samo petnaestak minuta kasnije Rakitić je ponovno strijelac. Sjajna asistencija Neymara, koji je poslužio hrvatskog veznjaka i kod prvoga gola, izbacila je Rakitića pred suparnička vrata, pred kojima je prvo smirio loptu, a potom ju i prebacio preko istrčalog domaćeg golmana.

Posljednji put dva gola na utakmici zabio je protiv Reala, dok je još igrao za Sevillu.