NOVI KIKS / PSG poražen na domaćem terenu: Ni dva Mbappeova pogotka nisu im bila dovoljna

Golijada

15.9.2023.
23:06

U prvom susretu 5. kola francuske Ligue 1 dogodilo se iznenađenje, Nica je u gostima s 3-2 pobijedila aktualnog prvaka Paris St.  Germain.

NEPRIKOSNOVEN /

Mbappe četvrti put proglašen najboljim igračem Ligue

Nica je time upisala drugu pobjedu u sezoni, dok je PSG po prvi puta poražen nakon dvije pobjede i dva remija.

Iznenađenje se moglo namirisati u 21. minuti kada je Moffi doveo Nicu u vodstvo. Samo osam minuta kasnije PSG je izjednačio, a nakon asistencija Hakimija strijelac je bio Mbappe.

U nastavku je Nica i definitivno slomila favoriziranog suparnika. Laborde je u 53. pogodio za 2-1, a u 68. minuti je igrač utakmice, 24-godišnji Nigerijac Igobor Moffi, zabio svoj drugi pogodak za 3-1.

Mala nada domaćinu se pojavila u 87. minuti kada je Mbappe zabio novi pogodak i smanjio na 2-3, ali unatoč pokušajima PSG do kraja nije došao do novog gola i barem jednog boda. Ovom pobjedom Nica je na ljestvici preskočila PSG i trenutačno je druga iza Monaca.

Pobjeda domaćeg sastava u La Ligi

Nogometaši Rayo Vallecana upisali su tri domaća boda u prvoj utakmici petog kola španjolske La Lige, na domaćem terenu svladali su Alaves 2-0.

Po jedan pogodak domaći sastav je dao u svakom poluvremenu. Prvo je 43. minuti s bijele točke Isi Plazon pogodio za 1-0, dok je u 82. potvrđena domaća pobjeda. Strijelac je bio Jorge de Frutos.

Rayo Vallecano je upisao treću pobjedu u novoj sezoni, a Alaves treći poraz.

BKFC 50 iz Denvera ekskluzivno gledajte 23. rujna na streaming platformi Voyo.