Prvi poraz Atletico Madrida

Na vrhu je Barcelona sa 30 bodova.

27.10.2024.
21:58

Nogometaši Atletico Madrida doživjeli su prvi poraz sezone, nakon što su u susretu 11. kola Primere poraženi na gostovanju kod Real Betisa sa 0-1. Susret je odlučio autogol Jose Marije Gimeneza u četvrtoj minuti.

PREOKRET /

Madridski derbi bez pobjednika: Atletico Realu zabio u petoj minuti sudačke nadoknade

PREOKRET /

Domaćin je do kraja utakmice uputio čak 24 udarca, a gosti deset. Igrači Betisa osim postignutog gola, još su dva puta tresli okvir suparničkog gola. U 27. minuti je Abde Ezzalzouli pogodio prečku, baš kao i Vitor Roque u 65. minuti.

U Primeri više nema neporaženih, Atletico trenutačno zauzima četvrto mjesto sa 20 bodova. Betis ima dva boda manje na petom mjestu.