PRVA POBJEDA NOVOG REALA: / ‘Moćni’ Galácticosi slavili protiv Arsenala nakon udaraca s bijele točke

U regularnom dijelu bilo je 2:2

24.7.2019.
8:19

Real iz Madrida je u noći s utorka na srijedu po hrvatskom vremenu, u pripremnoj utakmici odigranoj u sklopu International Champions Cupa u SAD-u, nakon jedanaesteraca svladao Arsenal. U regularnom dijelu bilo je 2:2. Nisu Madriđani dobro otvorili utakmicu. Već nakon devet minuta imali su igrača manje jer je Nacho isključen zbog dva žuta kartona, a Lacazette je jedanaesterac pretvorio u vodstvo Arsenala.

[FOTO] RAZBIJANJE NOVOG REALA NA KOVAČEV NAČIN: /

'Moćni' Galácticosi u prvom dvoboju torpedirani od Bayerna

U 24. minuti novi gol londonske momčadi, Lacazette je sjajno proigrao Aubameyanga koji je povećao vodstvo na 2:0. No, na kraju prvog dijela grčki stoper Sokratis je u dvije minute dobio dva žuta kartona pa je Real u drugom dijelu dobio priliku vratiti se u utakmicu s jednakim brojem igrača na terenu (svaki po deset).

Onda je na scenu stupila Realova zvijezda na odlasku Gareth Bale smanjio vodstvo Arsenala, a onda Asensio u 59. minuti odveo utakmicu u lutriju raspucavanja s bijele točke. Samo pet minuta kasnije Asensio je doživio tešku ozljedu koljena. U raspucavanju je Arsenal tri puta promašio udarac s bijele točke (Xhaka, Monreal i Burton), a kod Reala nije zabio samo Bale. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić igrao je do 65. minute.