BLIŽI SE / Protivnici Hrvatske na SP-u slavli u pripremnim utakmicama. Maroko pobijedio Čile, a Kanada domaćina Mundijala

Ovog petka uspješna je bila i Kanada, također suparnik Hrvatske u skupini na SP-u

24.9.2022.
9:05

Nogometaši Maroka, suparnici Hrvatske u skupini F na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu, pobijedili su Čile 2-0 u prijateljskom susretu koji se odigrao u katalonskom Cornella de Llobregatu.

Golove je Maroko postigao u drugom poluvremenu. Prvo je Boufal realizirao jedanaesterac u 66. minuti, dok je igrač Sampdorije Sabiri potvrdio pobjedu afričke reprezentacije u 78. minuti zabivši za 2-0.

KOJA ZVIJER OD IGRAČA /

Spektakularna utakmica Vatrenog. Pogledajte majstorski gol i asistenciju Lovre Majera u Europa ligi

Kanada pobijedila domaćina Svjetskog prvenstva

Ovog petka uspješna je bila i Kanada, također suparnik Hrvatske u skupini na SP-u. Kanada je Katar, domaćina Svjetskog prvenstva, pobijedila 2-0 golovima u uvodnih desetak minuta. Prvo je igrač Club Bruggea Cyle Larin u četvrtoj minuti načeo suparnika, dok je već u 13. minuti bilo 2-0, a strijelac je bio Jonathan David, inače igrač Lillea. Ostatak utakmice prošao je većim dijelom u mirnom ritmu gdje su Kanađani kontrolirali igru i na kraju se zadovoljili pobjedom od dva pogotka razlike.

Hrvatska će na SP-u u prvom kolu igrati protiv Maroka, u drugom protiv Kanade i na kraju, u trećem kolu, protiv Belgije.