Poznata ozbiljnost Petkovićeve ozljede: Propušta ključne utakmice Vatenih

Osim što su poraženi od najvećeg rivala, Dinamu se ozlijedio i najbolji igrač.

2.10.2023.
13:48
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka upisali su pobjedu protiv najvećeg rivala Dinama, pred 34.000 navijača na Poljudu u susretu 10. kola HNL-a, pobijedili su s minimalnih 1-0 (0-0).

NEVJEROJATAN PODATAK /

Samo jedan Dinamov trener u zadnje vrijeme je znao kako protiv Hajduka

Junak susreta bio je Emir Sahiti, strijelac jedinog pogotka u 59. minuti. Drugo kolo u nizu Sahiti je donio Splićanima tri boda, u prošlom kolu je zabio za 1-0 protiv Lokomotive. Hajduk je drugi put ove sezone u HNL-u pobijedio Dinamo, ranije je slavio u Zagrebu 2-1 te mu se opet odlijepio na ljestvici.

Uz utakmicu više Hajduk ima pet bodova više od Dinama. Između njih na ljestvici je drugoplasirana Rijeka koja ima dva boda manje od Splićana.

Petković 'out' tri tjedna

Osim što su poraženi od najvećeg rivala, Dinamu se ozlijedio i najbolji igrač. Bruno Petković ozlijedio se pred kraj prvog poluvremena i morao izaći iz igre držeći se za ložu, s kojom je i ranije imao problema.

Klub je sada objavio koliko dugo na njega neće moći računati:

"Nakon odrađenog liječničkog pregleda ustanovljeno je da je Bruno zadobio manje oštećenje mišića zadnje lože. Igrač odmah započinje s procesom rehabilitacije i očekujemo da će se vratiti na teren kroz tri tjedna".

Petković će tako propustiti Dinamovo gostovanje kod Ballkanija u četvrtak u 2. kolu KL-a, prvenstvenu utakmicu s Istrom u nedjelju, ali i gotovo sigurno dvije utakmice Hrvatske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo protiv Turske 12. listopada u Osijeku i Walesa tri dana kasnije u Cardiffu.