[VIDEO] VELIKA TUGA NA RUJEVICI: / Riječani promašili gomilu prilika, u Hrvatskoj se ove sezone neće igrati Liga prvaka

22.8.2017.
19:55
Igor Kralj/PIXSELL

BORBA ZA LIGU PRVAKA: Prepuna Rujevica je uz Rijeku u povijesnoj utakmici

RIJEKA - OLYMPIAKOS 0-1

RIJEKA: Sluga - Martić, Elez, Župarić, Vešović - Maleš, Bradarić - Heber, Mišić, Gorgon - Gavranović

OLYMPIAKOS: Kapino - Elabdellaoui, Retsos, Vuković, Koutris - Gillet, Romao - Carcela, Odjidja, Marin - Ben Nabouhane

STRIJELCI: 0-1 Marin (25)

Rijeka je tijekom utakmice imala nekoliko lijepih prilika, a najbolje su promašili Gorgon u 22. minuti kada je glavom s pet metara pucao pored gola, te Matei koji je u 79. minuti izašao sam ispred vratara Olympiakosa i odlučio ga matirati lobom, ali je promašio cijeli gol.

Rijeci je ovo bilo drugo sudjelovanje u kvalifikacijama Lige prvaka. U prvom pokušaju u sezoni 1999/2000 Rijeka je nastupila u 2. pretkolu i izgubila obje utakmice od beogradskog Partizana (0-3, 1-3). Ovoga puta Riječani su do gurali do završne runde kvalifikacija nakon što su izbacili velški The New Saints, te austrijski RB Salzburg. Nažalost, preko grčkog prvaka nije išlo.

Ozljeda Sluge

Rijeka će nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, dok se grčki prvak plasirao u elitno natjecanje Starog kontinenta. Ždrijeb skupine Lige prvaka je u četvrtak u 18 sati u Grimaldi Forumu u Monacu, dok je ždrijeb skupina Europske lige dan kasnije u 13 sati.

Rijeka je ušla u susret, kao što se i očekivalo, strpljivo i pametno. Usprkos golu zaostatka, Matjaž Kek nije želio riskirati i jurnuti od prve minute. Prvu priliku domaćin je dočekao u 13. minuti kada je Bradarić glavom spustio loptu za Gavranovića koji je prevario vratara Olympiakosa, ali je s gol-crte loptu izbio Retsos. Sedam minuta kasnije Rijeka je imala fantastičnu priliku. Heber je sjajno ubacio s desne strane, a lopta je došla do Gorgona koji je ostao sam i s pet-šest metara glavom pucao pokraj gola. Nažalost, četiri minute kasnije Gorgon ponovo griješi. Na centru je izgubio loptu nakon čega su gosti odigrali brzu kontru. Odjidja je povukao, dao za Marina koji je lako zabio za 1-0.

Šokirana Rijeka do kraja poluvremena više nije uspjela niti jednom ugroziti grčka vrata. Novi problemi za Rijeku stigli su u 50. minuti kada je zbog ozljede teren napustio vratar Simon Sluga, a njegovo mjesto je zauzeo Andrej Prskalo.

Nakon dvije godine u Europskoj ligi

Rijeka je mogla izjednačiti u 54. minuti. Gorgon se lijepo riješio čuvara i proigrao Gavranovića, ali je njegov udarac Kapino sjajno zaustavio. U 58. minuti okušao se i Gorgon, ali je pucao pored gola. U 79. minuti priliku utakmice je promašio Matei. Nakon što je izbio sam ispred gostujućeg vratara pokušao ga je lobati, ali pucao je pored gola. Posljednju priliku imao je Heber u 90. minuti, ali je pucao preko gola.

Rijeci ostaje utjeha kako 'europsku priču' nastavlja u Europskoj ligi. I to nakon dvije godine pauze. Riječani su lani ispali u 3. pretkolu od turskog Istanbul Başakşehira, a godinu prije toga u 2. pretkolu od škotskog Aberdeena. Rijeka je dva puta igrala u Europskoj ligi (2013/14. i 2014/15.). Prve sezone je osvojila posljednje mjesto u skupini sa četiri boda, dok je godinu dana kasnije zauzela treće mjesto sa sedam bodova.

Olympiakosu će to biti šesti plasman u Ligu prvaka u posljednjih sedam sezona. Nisu uspjeli tek lani kada ih je u trećem pretkolu izbacio Hapeol Be'er Sheva.

UŽIVO:

90+4' - KRAJ UTAKMICE, OLYMPIAKOS JE POBIJEDIO S 1-0 I UŠAO U LIGU PRVAKA. RIJECI PREOSTAJE EUROPSKA LIGA.

90+3' - Pucao je Gavranović za kraj pored gola.

90' - Heber je pokušao glavom, ali opet je lopta otišla preko gola.

89' - Matei je pokupao iz slobodnog udarca, ali završila je lopta u živom zidu. Sve je manje nade za Rijeku.

83' - Prilika za goste, ali Prskalo je uspio obraniti udarac Bena.

80' - Zadnja zamjena kod gostiju: Fortounis je u igri umjesto Romaa.

79' - Najveća prilika za Rijeku! Matei se sam sjurio prema Kapinu i onda poslao loptu daleko od vratnice.

77' - Posljednja izmjena kod Rijeke: na terenu je Matei, a izašao je Bradarić.

73' - Maleš je s centra pokušao iznenaditi Kapina koji je malo izašao s gola, ali uspio se vratiti golman gostiju i skinuti loptu.

72' - Kvržić se lijepo probio po desnoj strani i ubacio u sredinu, ali nitko se od njegovih suigrača nije dokopao lopte.

68' - Pao je Kvržić u kaznenom prostoru, tražili su Riječani jedanaesterac, ali sudac se nije oglasio.

68' - Mišić je dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja.

66' - Druga izmjena kod Olympiakosa: ušao je Seba, a izašao strijelac Marin.

65' - Zaprijetio je Portugalac Figueiras koji je prije nekoliko minuta ušao u igru. Pucao je iskosa s lijeve stzrane, ali poslao je loptu pored vratnice.

62' - Imaju Riječani visokih 63 posto posjeda lopte, ali zasad ne mogu do gola.

61' - Dvije izmjene. Kod Rijeke je ušao Kvržić umjesto Gorgona, a kod Olympiakosa Figueiras umjesto Koutrisa.

59' - Vratar Kapino je dobio žuti karton zbog odugovlačenja.

58' - Gorgon je pucao iskosa s desne strane, ali i ovaj put je lopta otišla pokraj gola.

54' - Nova strašna šansa za Rijeku. Gavranović je ostao sam na deset metara poslije dodavanja Gorgona, ali Kapino je fantastično obranio njegov udarac.

53' - Velika prilika za Rijeku. Mišić se našao sam na 15 metara, ciljao je, ali i poslao loptu preko gola.

50' - Kek je prisiljen napraviti prvu zamjenu i to na poziciji na kojoj se najmanje nadao. Izlazi vratar Sluga zbog ozljede koju je zadobio krajem prvog dijala, a u igri je Prskalo.

49' - Ben je opalio s 18 metara, ali otišla je lopta pored gola.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+3' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, OLYMPIAKOS VODI S 1-0.

42' - Probudili su se malo Riječani nakon šoka, pritišću opet Grke, ali zasad bez konkretnog učinka.

38' - Martić je dobio žuti karton zbog prekršaja na Marinu.

34' - Marin je izveo slobodan udarac, Vukovića je pogodila lopta, ali je prošla pored vratnice.

32' - Ponovno je opasno zaprijetio Olympiakos, Riječani nakon primljenog gola djeluju grogirano. Vuković je ostao sam u kaznenom prostoru, ali vratnica je spasila Rijeku.

30' - Marin je sada potegnuo s 18 metara, ali Sluga je obranio njegov udarac.

25' - Gorgon je izgubio loptu, Olympiakos je krenuo u brzi kontranapad, Odjidja je proigrao Marina koji je izbio sam pred Slugu i mirno ga matirao.

25' - GOOOOOL! OLYMPIAKOS VODI S 1-0.

21' - Nova velika prilika za Rijeku! Heber je nabacio na drugu stativu, Gorgon je ostao sam i pucao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

20 - Zaprijetili su sada i Grci. Pucao je Ben glavom, ali lopta je završila u gol-autu.

17' - Rijeka je zasad znatno bolja momčad, nadajmo se da će to uspjeti kapitalizirati.

15' - Martić je nabacio s desne strane, ali prvi je do lopte došao golman Kapino.

14' - Mišić je pokušao s dvadesetak metara, lopta je prošla pored gola.

13 - Ogromna prilika za Rijeku! Sjajno su Riječani izigrali obranu gostiju, Gavranović se uspio izboriti zua šut, ali nije to bio jak udarac i na crti je loptu zaustavio Koutris.

10' - Mišić je pokušao iz slobodnog udarca, ali Kapino je lako uhvatio loptu.

9' - Sjajno se probio Gorgon kroz dvojicu igrača, nakon čega ga je srušio Romao i dobio žuti karton.

7' - Župarić je dobio udarac u nos, potekla mu je krv, tako da mora nakratko iz igre.

4' - Očekivano oprezan start. Grci čuvaju rezultat, a Riječani ne žele srljati.

1' - POČELA JE UTAKMICA. SRETNO, RIJEČANI!

0' - Slavna himna Lige prvaka prvi put u povijesti svira na Rujevici.

0' - Atmosfera na Rujevici je fantastična, još nas malo diejli do početka utakmice.

0' - Objavljeni su početni sastavi za večerašnju utakmicu. Kek je od prve minute odlučio dati priliku Martiću na desnom boku, a u postavi je i oporavljeni Gorgon.