LUKINA VELIKA NOĆ / Postao rekorder, pa asistent za gol, a onda je zbog ozljede napustio igru: Tada se dogodilo nešto nezaboravno

Luka Modrić postao rekorder, potom asistent za gol a onda je zbog ozljede morao napustiti utakmicu Reala i Cadiza. Prilikom izlaska s terena, navijači u Cadizu poklonili su mu se. Jedan je Luka, a ovo je dokaz

26.11.2023.
21:54

Španjolski nogometni velikan Real Madrid preuzeo je u nedjelju navečer vrh Primere nakon što je u susretu 14. kola nacionalnog prvenstva na gostovanju pobijedio Cadiz sa 3-0.

UOČI GOSTOVANJA /

Luka Modrić večeras ruši još jedan nevjerojatan rekord: Ancelotti se nada magiji Hrvata

"Kraljevski klub" je poveo već u 14. minuti golom Rodryga, a isti je igrač u 64. minuti na asistenciju Luke Modrića zabio za 2-0. OVDJE pogledajte Lukinu asistenciju.

Modrić je po izlasku s terena dobio ovacije domaćih navijača. Najmlađi navijači Cadiza imali su transparente posvećene Modriću, a fotografije su odmah postale viralne na društvenim mrežama...

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte ekskluzivno na Voyo. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka

Sjajnu predstavu Rodrygo je okrunio u 74. minuti asistencijom za Judea Bellinghama za konačnih 3-0. Kapetan hrvatske reprezentacije za goste je igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Dani Ceballos.

Realovce je zastrašila Modrićeva ozljeda. Hrvatski maestro izašao je zbog nje iz igre u 70. minuti. Ipak, čini se kako je veličanstveni naš kapetan Hrvatske izašao iz igre iz mjere predostrožnosti, ali njegovo pravo stanje saznat će se u narednim danima. Izgleda kako je riječ o ozljedi mišića.

"Luka Modrić? Preopteretio se, ništa više. Bio je vrlo dobar, igrao je na drugoj poziciji, a bio je odličan u obrani", rekao je nakon utakmice Carlo Ancelotti.

Inače, Modrić je oborio klupski rekord, postao je igrač Reala koji je odigrao najviše utakmica nakon napunjenih 35 godina života! Bila je ovo 161. Modrićeva "veteranska" utakmica, ukupno 504 za Real u karijeri.

Time je naš kapetan zasjeo na prvo mjesto vječne liste Realovih veterana besmrtnika, još je ranije Modrić na toj listi prestigao klupske legende poput nezaboravnog Mađara Puskasa (120 nastupa), Di Stefana (99), Genta (69), Cannavara (37), Santillane (23)... A sad je s trona "pao" i Francisco 'Paco' Buyo, golman koji je od 1986. do 1997. bio članom Reala, a nakon 35. rođendana je sakupio 160 utakmica za Real.

Uz to je Luka Modrić na utakmici protiv Cadiza u još jednoj kategoriji ispisao povijest. Postao je drugi najstariji igrač Reala koji je upisao nastup u prvenstvu. S 38 godina i 78 dana preskočio je Francisca Buya, a ispred njega ostao je samo legendarni Ferenc Puskas, koji je zaigrao s 38 godina i 233 dana.

U ranije odigranom susretu Real Sociedad je sa 2-1 pobijedio Sevillu koja je na koncu završila utakmicu s dva igrača manje.

Večeras se još sastaju Real Betis i Las Palmas, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Girona i Athletic Bilbao.

Real je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice sa 35 bodova, Girona koja ima utakmicu manje, je druga s bodom manje, dok Atletico Madrid i Barcelona imaju po 31 bod.