Pogledajte kako su Kovačić i Gvardiol majstorskim asistencijama 'rascjepali' Barcelonu

9:37

Klubovi se intenzivno pripremaju za novu sezonu, a turneje širom svijeta donose međusobne susrete nekih od najvećih europskih timova.

NOGOMETNI MAJSTOR /

Tolić osvetio Krznara i Mikića: Celje s novim trenerom dobilo pet 'komada'

Iako se predsezonske utakmice često ne smatraju važnima, Manchester City se na svojoj američkoj turneji ove godine ne može pohvaliti uspjehom. U tri odigrane utakmice, doživjeli su tri poraza, uključujući i najnoviji nakon izvođenja jedanaesteraca protiv Barcelone.

Utakmica je nakon regularnog dijela završila rezultatom 2:2. Prilikom izvođenja penala, City je promašio dva udarca (Kalvin Philipps i Jacob Wright), što je omogućilo Barceloni pobjedu. Ipak, hrvatski 'Građani', Mateo Kovačić i Joško Gvardiol, mogu biti zadovoljni svojim nastupima.

Barcelona je povela u 24. minuti golom Pau Victora, ali Gvardiol je asistencijom omogućio izjednačenje Građana 15 minuta kasnije. Njegova precizna lopta s oko 25 metara omogućila je Nici O'Reillyju pogodak.

ASISTENCIJU GVARDIOLA POGLEDAJTE OVDJE

Prije kraja prvog poluvremena, Pablo Torre je donio novo vodstvo Barceloni. Drugi gol Cityja stigao je u 60. minuti zahvaljujući sjajnoj asistenciji Matea Kovačića. Kovačić je nakon primanja lopte od Gvardiola, krenuo u impresivan prodor, izbjegao četiri protivnička igrača i asistirao Jacku Grealishu za gol.