Pogledajte kakav je eurogol zabio hrvatski kapetan!

U prvoj utakmici 19. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar iz Donjecka je na svom travnjaku s visokih 5:0 bio bolji od Arsenala iz Kijeva.

2.12.2011.
20:22

Momčad koju je kao kapetan predvodio hrvatski reprezentativac Darijo Srna slavila je s uvjerljivih 5:0, a u listu strijelaca upisala su se oba naša reprezentativca. Srna je postigao vodeći pogodak za Šahtar u 13. minuti, a drugi hrvatski reprezentativac u momčadi iz Donjecka, Eduardo, zabio je za konačnih 5:0.

Preostala tri pogotka djelo su Douglasa Coste, Henrika Mhitarjana i Andrija Bogdanova. Spomenimo još da su gosti igrali s igračem manje od 29. minute jer je Šeršun dobio izravni crveni karton.

Ovom pobjedom Šahtar se barem preko vikenda vratio na vodeće mjesto prvenstvene ljestvice, odnosno barem dok Dinamo iz Kijeva ne odigra svoj susret 19. kola protiv Metalurga iz Donjecka koji je na rasporedu u ponedjeljak.