POBJEDA ZA SVOG ŠEFA: / Dinamo jesenski prvak, utakmicu pratio i Zdravko Mamić

U 21. kolu HNL-a, nogometaši Dinama su na svom travnjaku svladali Inter iz Zaprešića 1:0, a pobjednički pogodak bilo je djelo Soudanija u 86. minuti.

19.12.2015.
16:52
Marko Lukunić/PIXSELL

Kad su jučer čuli da je sraz između Zagreba i Rijeke završio pobjedom Bijelih sa Kantride 0:2, dinamovci su znali da protiv Intera jednostavno ne smiju izgubiti. Ne ako se žele okruniti titulom jesenskog prvaka, nakon turbulentne polusezone u kojoj su čak u jednom navratu bili i treći na ljestvici i u kojoj je njihov izvršni predsjednik Dinama Zdravko Mamić ponovno završio u pritvoru zbog sumnje u korupciju u nogometu, a koji je jučer pušten da se brani sa slobode, nakon što je priložio kauciju u visini od 14 milijuna kuna (jedan dio dao je u nekretninama, jedan dio u gotovini).

Za obranu sa slobode Mamić je na sudski račun položio nešto više od 6,3 milijuna kuna u gotovini, dok je u zemljišnim knjigama upisano založno pravo na kuću u Samoboru koja je procijenjena na 7,63 milijuna kuna.

Utakmicu pratio i Mamić

Prije puštanja iz zatvora Mamić je jučer u 14 sati bio doveden na zagrebački Županijski sud gdje je sutkinji istrage obećao da će se na slobodi pridržavati mjera opreza. Među mjerama je i zabrana kontaktiranja sa svjedocima uključujući i njegova brata, Dinamovog trenera, Zorana Mamića.

Dinamo je utakmicu s Interom dočekao u povoljnoj situaciji što se tiče ozljeda. Sitne ozljede vuku tek Sigali i Taravel, dok su svi ostali zdravi. I, ono što zvuči pomalo nestvarno, ali Gordon Schildenfeld je spreman za povratak travnjacima. Samo što je struka Dinama uoči ove utakmice ocijenila kako je bolje da Schifo još odmori protiv Intera, jer ove sezone nije skupio niti jednu minutu.

Utakmica i nije bila nešto posebno lijepa, oko 900 gledatelja u maksimirskoj magli svjedočilo je tek bljesku Soudanija u samom finišu sraza, a zanimljivo je to da je na tribinama bio i Zdravko Mamić. U loži su bili Šuker i Barišić.

Ćorić vukao Modre u prvom dijelu, Pjaca se ozlijedio

Dinamo je u prvom poluvremenu igrao na pogon Ante Ćorića, za kojeg se pisalo da je zaigrizao Real Madrid, ali njegova dva udarca skinuo je golman Intera iz Zaprešića Ivan Čović.

NOVI HRVAT U MADRIDU: /

Real dovodi odbačenog dinamovca!?

Loša vijest za dinamovce stigla je u 26. minuti kad se, nakon starta Petra Bočkaja, ozlijedio Marko Pjaca te morao izaći iz igre, a zamijenio ga je Marko Rog. No, Pjacin izlazak iz igre Inter nije iskoristio.

Veliki trenutak za mladog Brekala

Početkom nastavka utakmice, u igru je ušao mladi 17-godišnji Josip Brekalo, junior kojeg je, zajedno sa Morom i Šemperom, Mamić priključio prvoj momčadi uoči sraza sa Osijekom. Brekalo je ušao u igru umjesto Machada. Tako je ovaj mladi nogometaš doživio svoje veliki trenutak u karijeri.

Inter je imao svoje prilike i mogao je do vodstva. Pucali su Bočkaj i Andrea Ottochian, ali Dinamo je to preživio. I kad se na kraju mislilo kako će sraz završiti nulom, na scenu je stupio alžirski reprezentativac Soudani. U 86. minuti, Rog je izveo korner s desne strane, Ángelo Henríquez s prve stative prebacio na drugu, a tamo je Soudani u mrežu pospremio loptu za veliko slavlje.

U sudačkoj nadoknadi Radić je imao sjajnu šansu, pokušao je glavom sa nekih pet, šest metara prebaciti Eduarda, ali nije uspio, portugalski vratar je spasio svoju momčad gola.

Nedjelja:

Slaven Belupo - Lokomotiva

Split - Osijek

TABLICA:

1 Dinamo 21 13 6 2 41-14 45 2 Rijeka 21 11 10 0 35-13 43 3 Hajduk 21 11 6 4 29-15 39 4 Split 20 8 7 5 21-17 31 5 Lokomotiva 20 8 3 9 31-32 27 6 Inter 21 4 10 7 19-31 22 7 Slaven Belupo 20 4 9 7 24-26 21 8 Istra 1961 21 4 7 10 19-34 19 9 Osijek 20 4 6 10 14-29 18 10 Zagreb 21 1 6 14 16-38 9