njemačka / Pobjeda Kovačeva Eintrachta protiv Koelna, Ante Rebić nije zaigrao za domaćina zbog ozljede

Kramarićev Hoffenheim iznenadio je Bayern u 10. kolu Bundeslige odigravši u Muenchenu 1-1, te je još uvijek bez poraza ove sezone

5.11.2016.
20:35
AP Images

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u subotu je na svom terenu svladao Koeln s 1-0.

Pobjednički gol zabio je Mijat Gačinović u 5. minuti, a u sastavu Eintrachta nije bilo ozlijeđenog Ante Rebića.

Kramarićev Hoffenheim iznenadio je Bayern u 10. kolu Bundeslige odigravši u Muenchenu 1-1, te je još uvijek bez poraza ove sezone. Hoffenheim je poveo golom Kerema Demirbayja u 16. minuti, a Bayern je izjednačio na 1-1 nakon autogola Stevena Zubera u 34. minuti.

Napadač hrvatske reprezentacije Andrej Kramarić igrao je do 71. minute, a uspio je tek jednom zaprijetiti golu Bayerna, ali je njegov udarac u 23.minuti obranio Manuel Neuer.

Nakon četiri utakmice bez pobjede, Borussia Dortmund je u gostima dobila Hamburger sa 5-2, a četverostruki strijelac za Borussiju bio je Pierre-Emerick Aubameyang. Alen Halilović nije bio u sastavu HSV-a.

Darmstadt je u gostima izgubio od Bayer Leverkusena sa 2-3, a oba gola za goste postigli su hrvatski igrači. Tako je 23-godišnji hrvatski napadač Antonio Čolak, koji je odigrao drugo poluvrijeme, bio strijelac u 47. minuti, i to mu je treći gol ove sezone. Mario Vrančić iz Slavonskog Broda odigrao je posljednjih 15 minuta, a u strijelce se upisao u 85. minuti.

Za Bayer Leverkusen zabili su Hakan Calhanoglu (32), Julian Brandt (56) i Charles Aranguiz (69), a Tin Jedvaj, koji je u prošlom kolu postigao pobjednički gol protiv Wolsburga, danas je ostao na klupi za pričuve Leverkusena.

Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je u gostima dobio Freiburg sa 3-0, uz dva gola Maria Gomeza.