OSUĐEN ZBOG UBOJSTVA: / Nevjerojatna priča Azera koji je zaustavljao Modrića, Brozovića i Vlašića

Bio je važna figura u veznom redu koji je zaustavio Vatrene

10.9.2019.
8:31
Profimedia, AFP

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak je odigrala 1:1 na gostovanju u Azerbajdžanu i zakomplicirala situaciju u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Vatreni su izvrsno započeli susret i poveli u 11. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao kapetan Luka Modrić, no Azeri su uspjeli poravnati u 72. minuti preko Tamila Halilzadea.

[FOTO] AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 1: /

1; Vatreni nisu uspjeli uzeti bodove u Bakuu; Azeri su nam zabili neshvatljiv gol

Burna prošlost

Dobru utakmicu u redovima Azera odigrao je njihov vezni igrač Javid Huseynov. Taj je 31-godišnjak tijekom susreta imao brojne okršaje s hrvatskim veznjacima Modrićem, Marcelom Brozovićem i Nikolom Vlašićem, a nakon utakmice ponovno se počelo pričati o njegovoj osebujnoj prošlosti.

On je, naime, dospio u centar pozornosti nakon što je 2016. godine osuđen u sudskom procesu oko premlaćivanja novinara Rasima Aliyeva, koji je preminuo zbog zadobivenih ozljeda.

Aliyev je na Facebooku kritizirao Huseynova, nazvavši ga neukom osobom koja se ne zna ponašati. Nakon toga pretukla ga je skupina muškaraca, a od ozljeda je umro.

Kratko iza rešetaka

Huseynov je 2016. osuđen na četiri godine zbog neprijavljivanja znanja da bi se napad na Alyjeva mogao dogoditi, ali nakon nekoliko mjeseci njegova je žalba prihvaćena i pušten je iz zatvora.

Za azerbajdžansku reprezentaciju Huseynov igra od 2008. godine. Nastupio je 52 puta i postigao dva pogotka.