ANDALUŽANI MARŠIRAJU / Ostane li vjerna tradiciji, Sevilla će ponovno biti pobjednik Europske lige: Rakitić kao kapetan predvodi momčad

Sevilla maršira u svom stilu

16.3.2023.
22:12

Sevilla je danas u Istanbulu obranila prednost od 2-0 iz prve utakmice. Fenerbahče je pobijedio, ali je postigao samo jedan pogodak, što nije bilo dovoljno za preokret rezultata iz prvog dvoboja. Strijelac je bio Ener Valencia u 41. minuti iz kaznenog udarca.

EUROPSKA LIGA /

Debakl Igora Jovićevića kakav se ne pamti: Feyenoord mu zabio sedam komada i izbacio ga iz natjecanja

Andalužanima na ruku ide tradicija

Ivan Rakitić je u ulozi kapetana vodio andaluzijsku momčad do 83. minute.

Ostane li vjerna tradiciji, Sevilla će ponovno biti pobjednik Europske lige. Naime, svaki put kad bi prošla u četvrtfinale, Sevilla je završila s pobjedničkim peharom u rukama, a to se dogodilo u četiri navrata (2014., 2015., 2016. i 2020.).

Manchester United je u Sevilli bez problema obranio prednost od 4-1 iz prvog dvoboja s Betisom, a za novu pobjedu momčadi Erika ten Haga pobrinuo se Marcus Rashford preciznim i snažnim udarcem sa 25 metara u 56. minuti.

Juventus je slavio sa 2-0 na gostovanju u Freiburgu za ukupnih 3-0 protiv njemačke momčadi. Dušan Vlahović je u završnici prvog poluvremena realizirao kazneni udarac, a pritom je domaća momčad ostala i s igračem manje, jer je Gulde dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom. Za konačnih 2-0 strijelac je bio Federico Chiesa u petoj minuti sučevog dodatka na kraju utakmice.

Europska liga, rezultati uzvratnih utakmica osmine finala
Betis - Manchester United 0-1 (Rashford 56)
(ukupan rezultat 5-1 za Manchester United)
Fenerbahče - Sevilla 1-0 (Valencia 41-11m)
(ukupan rezultat 2-1 za Sevillu)
Feyenoord - Šahtar Donjeck 7-1 (Gimenez 9, Kokču 24, 38-11m, Idrissi 49, 60, Jahanbakhsh 64, Danilo 67 / Kelsy 87)
(ukupan rezultat 8-2 za Feyenoord)
Freiburg - Juventus 0-2 (Vlahović 45-11m, Chiesa 90+5)
(ukupan rezultat 3-0 za Juventus)

21.00 Arsenal - Sporting (prva utakmica 2-2)
21.00 Ferencvaros - Bayer Leverkusen (prva utakmica 0-2)
21.00 Real Sociedad - Roma (prva utakmica 0-2)
21.00 Union SG - Union Berlin (prva utakmica 3-3)