EUROPSKA LIGA / Debakl Igora Jovićevića kakav se ne pamti: Feyenoord mu je zabio sedam komada i izbacio ga iz natjecanja

Šahtar deklasiran sa 'sedmicom' u mreži

16.3.2023.
21:46

Nizozemski Feyenoord je u četvrtak navečer u Rotterdamu, u uzvratnoj utakmici osmine finala Europa lige, pregazio Šahtar Igora Jovićevića 7:1 i nanio mu jedan od najtežih europskih poraza u povijesti. Prva utakmica u Poljskoj završila je 1:1, a Nizozemci su u uzvratu uvjerljivom pobjedom osigurali plasman u četvrtfinale.

Noćna mora za Šahtar

Već u 9. minuti Santiago Tomas Gimenez zabio je na asistenciju Jahanbakhsha za 1:0, u 24. je Kokcu povisio na 2:0, a isti igrač je jedanaest minuta kasnije iz penala potvrdio prolazak Feyenoorda. No, Ukrajinci su se potpuno raspali u nastavku u kojem su primili još četiri gola. Bila je to prava noćna mora za Šahtar...

GRANDE LUKA /

Marca se poklonila Modriću, a poznati voditelj u eteru opjevao našeg junaka i njegovog 'partnera u zločinu'; 'Ima onih koji žele da se umirove. Bog vas blagoslovio zbog toga...'

Promijenio 4 igrača

Idrissi je već u 49. povisio na 5:0, a nakon što je Jovićević promijenio četiri igrača, a Feyenoord tri, golijada se nastavila. U razmaku od 60. do 67. minute zabili su Idrissi, Jahanbakhsh i Danilo. Poraz Šahtara tri minute prije kraja ublažio je Kelsy.

Sve u svemu, Igor Jovičević htjet će ovu noć što prije zaboraviti.

Europska liga, rezultati uzvratnih utakmica osmine finala:
Betis - Manchester United 0-1 (Rashford 56)
(ukupan rezultat 5-1 za Manchester United)
Fenerbahče - Sevilla 1-0 (Valencia 41-11m)
(ukupan rezultat 2-1 za Sevillu)
Feyenoord - Šahtar Donjeck 7-1 (Gimenez 9, Kokču 24, 38-11m, Idrissi 49, 60, Jahanbakhsh 64, Danilo 67 / Kelsy 87)
(ukupan rezultat 8-2 za Feyenoord)
Freiburg - Juventus 0-2 (Vlahović 45-11m, Chiesa 90+5)
(ukupan rezultat 3-0 za Juventus)

21.00 Arsenal - Sporting (prva utakmica 2-2)
21.00 Ferencvaros - Bayer Leverkusen (prva utakmica 0-2)
21.00 Real Sociedad - Roma (prva utakmica 0-2)
21.00 Union SG - Union Berlin (prva utakmica 3-3)