Luda utakmica: Kakav šok za Dinamo u Osijeku!

28. kolo hrvatskog nogometnog prvenstva donijelo je ludu utakmicu u Osijeku.

30.3.2014.
16:07

U sjeni Cleytonomrazlaza s , Modri su otputovali u Osijek, na noge domaćinu koji je bio na začelju ljestvice u grčevitoj borbi za ostanak. Već sam pogled na koeficijente kladionica (neuobičajeno velikih 1,65 na pobjedu Dinama) dao je sugerirati da odlazak u prijateljsku Slavoniju Zagrepčanima ponovno nije najvažniji zadatak na svijetu. Što zbog male rezultatske važnosti utakmice za hrvatskog prvaka (10 bodova prednosti u odnosu na pratnju), a što zbog poznate tradicije po kojoj su Osječani protiv Dinama uvijek nekako izvlačili više bodova od većine drugih momčadi lige.

Tako je otprilike i počelo. Dinamo je u prvih pola sata imao 70 posto posjeda lopte, a Osijek se pred 7.000 domaćih navijača jako trudio doći u vodstvo. Prvu veliku priliku za domaće imao je u Šorša u 13. minuti, ali nije dobro zahvatio loptu pred Dinamovim vratarom i dobra šansa je otišla u nepovrat.

Dinamo je par trenutaka kasnije uzvratio preko Soudanija koji je s desetak metara pucao tik uz vratnicu, a još je precizniji bio Marcelo Brozović koji je u 37. minuti majstorski opalio sa 16 metara, ali u okvir gola.

Bio je to samo uvod u veliko slavlje Osijeka u 41. minuti. Mišić je povukao napad po desnoj strani, proigrao Cesareca u sredini kaznenog prostora, a napadač Rijeke na posudbi s desetak metara zabija za 1:0 i provalu oduševljenja na tribinama.

Na poluvremenu je Lima zamijenio nevidljivogHalilovića, ali igra gostiju se nije posebno popravila. I dalje je Dinamo bio neprepoznatljiv u odnosu na partije iz prošlih tjedana, a novi šok stigao je u 69. minuti kada su ponovno na scenu stupili asistent i strijelac prvog gola. Mišić je opet s desne strane proigrao Cesareca, a ovaj preciznim i snažnim udarcem s ruba šesnaesterca i drugi put svladao Ježinu.

I kad se činilo da je sve više, manje gotovo, Dinamo je dobio poklon za smanjenje vodstva, a onda i izjednačio. Vratar Mikulić primio je komičan gol u 80. minuti nakon udarca Soudanija, a pet minuta prije kraja stigao je novi šok za domaće. Zabio je Duje Čop iz jedne gužve u kaznenom prostoru.

No, radost gostiju nije dugo trajala. U 90. minuti dvostruki asistent Mišić upisuje se u strijelce i zabija gol koji će vjerojatno pamtiti cijelu život. U brzoj kontri Osijeka ukazao se Barišić na lijevoj strani te dobro centrirao, a Mišić glavom pogađa za 3:2.

U posljednjoj utakmici 28. kola, Rijeka je pred oko 1500 gledatelja u Puli pobijedila Istru s 1:0, a jedini gol na utakmici pao je iz jedanaesterca. Ključni trenutak dogodio se u 38. minuti kad je Igor Čagalj u kaznenom prostoru Istre srušio Andreja Kramarića te zaradio isključenje.

Sudac Igor Križarić pokazao je na bijelu točku, a Ivan Krstanović zabio gol vrijedan tri boda koji je Rijeku ponovno doveo na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. 1. Dinamo Zagreb 28 20 5 3 61 22 +39 65 2. Rijeka 28 16 9 3 53 24 +29 57 3. Hajduk Split 28 15 10 3 49 25 +24 55 4. Split 28 12 8 8 32 28 +4 44 5. Lokomotiva Zagreb 28 13 4 11 43 41 +2 43 6. Istra 1961 28 10 6 12 36 44 -8 36 7. Zadar 28 9 5 14 28 46 -18 32 8. Osijek 28 4 7 17 23 53 -30 19 9. Slaven Belupo 28 3 9 16 28 51 -23 18 10. Hrvatski Dragovoljac 28 3 7 18 25 44 -19 16