PRVO IZNENAĐENJE U NASTAVKU HNL-A / Slaven šokirao Osječane u Gradskom vrtu, Caktaš debitirao i zabio tri minute nakon ulaska u igru

Ovog vikenda nastavila se bitka za vrh HNL-a

29.1.2022.
16:18
Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Slavena Belupa u susretu su 21. kola Prve HNL iznenađujuće su kao gosti u Gradskom vrtu svladali Osijek sa 2-1 (0-0).

Gosti iz Koprivnice poveli su sa 2-0 golovima Lovre Zvonareka (49) i Tomislava Božića (68), a za domaće je smanjio novi igrač u njihovim redovima Mijo Caktaš (74).

KAOS UOČI UTAKMICE /

Funcuti dočekali Torcidu, procurila snimka iz Šibenika, navijači Hajduka imali su dosta sreće

Koprivničani su bili bolji suparnik i u prvih 45 minuta, no do prednosti su stigli početkom nastavka. Bosec je uputio dugu loptu sa svoje polovice, a u kaznenom prostoru domaćih Zvonarek se bolje snašao od Škorića te zatim mirno prizemnim udarcem sa 10-ak metara svladao Ivušića.

Sredinom nastavka Slaven je povećao svoju prednost, Caimacov je izveo udarac iz kuta, a u skoku pred domaćim vratima najviši je bio Božić i glavom zatresao mrežu.

Vratio nadu momčadi

Odmah po primlenom drzugom pogotku, pomoćni trener Osijeka Rene Poms, koji je mijenjao Nenada Bjelicu zbog smrtnog slučaja, u igru je uveo najveće pojačanje u zimskom prijelaznom roku Caktaša, a taj je potez donio rezultat. Vratar gostiju Sušak obranio je udarac glavom Fućaka, no na odbijanac najbrže je reagirao upravo Caktaš i vratio nadu svojoj momčadi.

Ipak, rezultat se više nije mijenjao do kraja utakmice, pa je Osijek ostao treći na ljestvici sa 40 bodova, koliko imaju i vodeći Dinamo i Rijeka, koji će igrati međusobno u nedjelju, dok je Slaven Belupo skočio na osmo mjesto sa 22 boda, koliko ima i sedmi Šibenik, a jedan manje ima deveta Istra 1961.

UŽIVO

Osijek - Slaven Belupo 1:2

Osijek: Ivušić - Jurčević, Lončar, Škorić, Leovac - Žaper, Brlek - Fiolić, Hiroš, Bohar - Topčagić

Slaven Belupo: Sušak - Božić, Van Bruggen, Soldo - Bosec, Marina, Caimacov, Goda - Zvonarek, Laušić, Zapata

74' GOOL Mijo Caktaš našao se u pravom trenutku na pravom mjestu te je smanjio zaostatak Osijeka na 2:1. Bralić je centrirao s desnog krila, Fućak pucao glavom, a Sušak odbio loptu samo do Caktaša koji iz blizine postiže svoj prvi gol za Osijek!

70' Mijo Caktsaš ušao je u igru.

68' GOOL Iz kuta je ubacio Caimacov, a Božić se glavom poslao loptu u gornji desni kut.

49' Slaven Belupo je došao u vodstvo. Škorić nije uspio dobiti dvoboj sa Zvonarekom u šesnaestercu, a ni Ivušić nije mogao ništa.