OSIJEK KORAK BLIŽE OPSTANKU U LIGI: / Alen Grgić sam srušio Zagreb

U prvoj utakmici 28. kola HNL-a Osijek je u Gradskom vrtu slavio protiv Zagreba s 2:0 (1:0).

18.3.2016.
19:15

Junak pobjede domaćih u Gradskom vrtu je Alen Grgić, koji je postigao oba pogotka. Prvi gol je postigao u 22. minuti, a pobjedu svoje momčadi potvrdio je u 47. minuti. Ovo je bila druga uzastopna pobjeda za Osječane. U prošlom kolu, Osijek je slavio protiv Intera iz Zaprešića 1:0. U posljednjih 4 susreta, Osijek ima dvije pobjede i dva remija.

Osijek se izjednačio sa Slaven Belupom

Što se tiče Zagreba, pjesnici iz Kranjčevićeve nastavili su sa svojim dobrim starim navikama ove sezone-porazima. Ovo im je treći uzastopni poraz u prvenstvu, ukupno dvadeseti ove sezone u HNL-u. Ovom pobjedom osmi Osijek se bodovno izjednačio sa sedmim Slavenom Belupom, oba sastava imaju po 27 bodova, pet više od devete Istre 1961, dok je Zagreb i dalje uvjerljivo posljednji sa samo 10 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 63 boda, pet više od druge Rijeke i 16 od trećeg Hajduka.

7 Slaven Belupo 27 6 9 12 30-36 27

8 Osijek 28 6 9 13 22-38 27 9 Istra 1961 27 4 10 13 22-40 22 10 Zagreb 28 1 7 20 19-51 10