OSIJEK JEDVA SLOMIO AMATERE IZ ANDORE: / Ejupi promašio penal, Mioč i Lukić spasili Zekića od sramote

Nogometaši Osijeka uspješno su započeli nastup u 1. pretkolu Europske lige, pobijedivši kao gosti UE Santu Colomu iz Andore sa 2-0 (0-0) pogocima Mioča i Lukića u posljednjih 16 minuta dvoboja.

29.6.2017.
20:31
Screenshot

Momčad Zorana Zekića većim je dijelom utakmice bila opasniji suparnik i češće bivala pred vratima domaće momčadi, ali najbolju priliku za pogodak imala je UE Santa Coloma. U 60. minuti Španjolac Victor Bernat slučajno je izbio sam pred vrata Osječana, ali je njegov udarac sa 15 metara otišao pokraj vrata.

Sve do 79. minute Osječani nisu uspjevali svoju igračku nadmoć i materijalizirati. Tada je u kaznenom prostoru UE Santa Colome srušen Eros Grezda pa je malteški sudac Farrugia Cann Trustin dosudio kazneni udarac. Loptu je uzeo najbolji strijelac Osijeka, makedonski reprezentativac Muzafer Ejupi, ali je njegov udarac završio u vratnici. Međutim, na odbijenu loptu natrčao je Benedikt Mioč i poslao ju u mrežu.

Sve do šeste minute sučeve nadoknade Osijek je imao jedan pogodak prednosti, koju je u posljednjim trenucima udvostručio Andrej Lukić. Domaći vratar Ivan Perianes uspio je obraniti njegov prvi udarac glavom, ali u drugom pokušaju Lukić je glavom pogodio gornji lijevi kut vrata domaće momčadi i postavio konačnih 2-0.

Ta bi prednost Osječanima trebala biti dostatna za uzvrat, koji će pred svojim navijačima u Gradskom vrtu odigrati u četvrtak 6. srpnja. Time bi se ponovila povijest iz posljednjeg nastupa Osijeka u europskim kupovima. Naime, i 2012. godine su Osječani prošli upravo UE Santu Colomu u prvom pretkolu Europske lige, pobijedivši u Andori sa 1-0, a pred svojim navijačima 3-1.

Uspiju li to ponoviti, nogometaši Osijeka će u 2. pretkolu igrati protiv švicarskog Luzerna.

Uživo:

UE Santa Coloma - NK Osijek 0:2

UE Santa Coloma: Perianes - Aloy, Orosa, Ruiz, Maneiro - Munoz, Sandro - Rubio, Sanchez, Salomo - Bernat.

NK Osijek: Malenica- Barišić, Barać, Škorić, Šorša- Lukić, Mioč, Knežević- Grezda, Boban, Ejupi. Klupa: Barešić, Vojnović, Bočkaj, Petrović, Lesjak, Pušić, Grgić.

Kraj

90+6' GOOL Lukić je povisio vodstvo.

80' GOOL Ejupi je pristupio izvođenju najstrože kazne. Njegov udarac obranio je vratar Perianes,llai je lopta došla do Mioča koji je na kraju donio vodstvo Osijeku.

59' Domaćini su imali dvije velike priilke (57' i 59'), ali ih srećom nisu iskoristili. Bernat je prvo tukaoglavom, a potom je isprobao i udarac nogom.

53' Osijek je nastavio prijetiti. Vratar Perianes sada je izbio opasan ubačaj sa strane.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

45' Kraj provog poluvremena

34' Zaprijetili su sada domaćini, ali je malenica dobro reagirao.

18' Osječani još nisu iskoristili svoju dominaciju na travnjaku.

10' Osijek ima skoro 70 posto vremena loptu u svojim nogama.

6' Navijači s tribina šalju žestoke poruke HNS-u.

1' Počela je utakmica.