Prva HNL / Osijek ipak isčupao pobjedu u derbiju protiv Rijeke!

Bio je to treći međusobni susret Osijeka i Rijeke ove sezone i druga pobjeda Osijeka rezultatom 1-0, dok je jedan susret završio bez golova.

13.2.2022.
19:46
Davor Javorović/PIXSELL

U derbiju 23. kola Prve HNL Osijek je pred 3.400 gledatelja na stadionu Gradski vrt pobijedio Rijeku sa 1-0, dok su u prvom nedjeljnom susretu nogometaši Hajduka proslavili 111. rođendan kluba pobjedom 3-1 protiv Slaven Belupa.

Pogodak odluke zabio je Sava-Arangel Čestić pogodivši u 85. minuti vlastitu mrežu.

Osijek je daleko bolje ušao u susret i domaćin je u prvih 20 minuta imao nekoliko prilika. U 6. minuti Ivan Fiolić je krasnom dijagonalom proigrao Kristiana Fućka koji je u šesnaestercu pucao, no Nediljko Labrović je odlično reagirao. Minutu kasnije Laszlo Kleinheisler je pucao sa 19 metara, ali je Labrović odličnom intervencijom loptu iz desnog donjeg kuta skrenuo u korner.

Dominantni Bijeli /

Hajduk pobijedio na rođendan i skočio na drugo mjesto HNL-a: Kalinić asistirao!

U 18. minuti zaprijetio je Damjan Bohar snažnim udarcem, Labrović je obranio, a na odbijanac je natrčao Mihael Žaper, ali nije najbolje reagirao. U 34. minuti Rijeka je imala jedinu priliku u prvom dijelu, Josip Drmić je glavom prebacio loptu utrčalom Harisu Vučkiću, koji je sam izbio ispred vratara, no Ivušić je refleksno skinuo udarac.

U nastavku susreta Osijek je bio aktivniji i imao je veći posjed lopte, dok je Rijeka svoju priliku tražila iz kontri. Međutim, sve do same završnice nije bilo promjene početnog rezultata, a onda je domaćin u 85. minuti poveo nakon komičnog  autogola.

Mario Jurčević je sustigao loptu ispred same gol-linije i pored Labrovića poslao povratnu loptu koju je Čestić nes(p)retno gurnuo u vlastitu mrežu.

U samoj završnici susreta Rijeka je ostala s igračem manje nakon što je Abass dobio drugi žuti karton.