NOVA TRI BODA / Jubilej Mije Caktaša u Osijekovoj pobjedi: Društvo s Pampasa blizu Hajduka

Nogometaši Osijeka svladali su u 5. kolu HNL-a na svom terenu Goricu s 1-0 i ostali drugi na ljestvici.

20.8.2023.
23:07

Pobjednički pogodak zabio je Mijo Caktaš u 28. minuti.

NOVA PORUKA /

Talijani podržali Boyse, ali istaknuli i prekriženu glavu Zdravka Mamića

Osijek je u čvrstoj utakmici stigao do treće pobjede i ostao je je najbliži pratitelj Hajduku, dok je Gorica ubilježila prvi poraz. Osijek, također, nakon dugo vremena nije primio gol.
Prvo poluvrijeme je obilovalo šansama na obje strane, a najbolju je propustio Kongoanac Ndockyt, kojemu je osječki vratar Malenica ušao u udarac u 24. minuti.

U 26. minuti dosuđen je penal za Osijek nakon igranja rukom Marija Maloče, no iz kaznenog udarca Šime Gržan je promašio cijela vrata.

Ipak, samo dvije minute kasnije Bukvić je u sredini pronašao samog Caktaša, koji je glavom zabio svoj jubilarni, 100. gol u HNL karijeri.

Početkom drugog dijela je nakratko nestalo struje na modernoj Opus Areni, na kojoj je bilo oko 7000 gledatelja. U 73. minuti Mierez je glavom zamalo promašio vrata, dok je Gorica bezuspješno nastojala poravnati, no bez izrazite prilike u drugom dijelu.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.