ORŠIĆ UŠAO U UTAKMICU I NAKON SEDAM MINUTA PROBIO LOKOMOTIVU: / Dinamo slavio nakon ispadanja iz Europe

Tesktualni prijenos UŽIVO utakmice između Dinama i Lokomotive mogli ste pratiti na portalu Net.hr

14.12.2019.
19:21
Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 19. kola Prve HNL vodeći Dinamo je u Maksimiru svladao Lokomotivu sa 1-0 (0-0).

10 bodova ispred prvog pratitelja

Aktualni prvak je četiri dana nakon oproštaja od Europe ostvario novu minimalnu pobjedu u prvenstvu sretno/spretnim pogotkom Oršića sredinom drugog poluvremena. Ivo Pinto ubacio je s desne strane nakon čega je Šitumov udarac glavom Grbić uspio obraniti, ali lopta je pala točno pred Oršića koji nije imao problema zatresti nebranjenu mrežu. Oršić je u igru ušao samo sedam minuta ranije.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 44 boda, 10 više od druge Rijeke, a 12 više od trećeg Hajduka. Lokomotiva je ostala šesta sa 28 bodova, jednim manje od pete Gorice, a dva manje od četvrtog Osijeka.

Prva hrvatska nogometna liga, 19. kolo

Dinamo - Lokomotiva 1:0

Dinamo: Livaković, Pinto, Theophile, Perić, Šitum, Đira, Hajrović, Majer, Ivanušec, Atiemwen, Gavranović

Lokomotiva: Grbić, Moharrami, Petrak, Kolinger, Mersinaj, Jakić, Cokaj, Emerson, Tolić, Drožđek, Gluhaković

90' Gotova je utakmica, Dinamo je pobijedio 1:0 i osvojio tri boda.

80' Utakmica se smirila nakon pogotka pa nije bilo akcija za izdvajanje na Maksimiru.

66' GOL Dinamo je poveo, a strijelac je Mislav Oršić koji je u igru ušao pet minuta ranije. Dinamov reprezentativac pospremio je odbijenu loptu nakon udarca Šituma u mrežu Lokomotive.

53' Prvi pokušaj u drugom poluvremenu, Ivanušec je snažno pucao iz voleja, ali udarac odlazi daleko od gola Lokomotive.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

44' Majer je bio u velikoj prilici na kraju poluvremena, ali njegov udarac glavom bio preslab i Grbić sigurno hvata loptu.

33' Najbolja prilika za Dinamo u dosadašnjem tijeku utakmice, Majer je ušao u šesnaesterac i pucao, ali to odlazi pored gola.

30' Dobar pokušaj Lokomotive, Drožđek je izvrsno pucao s 20 metara, ali Livaković brani.

25' Modri su uspjeli uspostaviti svoju igru, pokušavali su Atiemwen i Gavranović, ali bezuspješno.

15' Lokomotiva puno ozbiljnije izgleda, Dinamo u ovom sastavu ne uspijeva stvoriti kvalitetniju akciju.

7' Lokomotiva je sada bila blizu pogotka. Tolić je izvrsno pucao, ali njegov udarac odsjeo je na gredi.

1' Počela je utakmica.

17.15 Trener Dinama Nenad Bjelica nakon ispadanja iz Europe najavio je da će do kraja sezone davati više prilike mladim i igračima koji su bili u drugom planu. Upravo to se i događa tako da je u prvoj postavi čak deset novih igrača u odnosu na susret s Manchester Cityjem.

Nogometaše Dinama u 19. kolu Prve hrvatske nogometne lige na Maksimiru očekuje dvoboj s Lokomotivom. Prva je to utakmica Modrih nakon ispadanja iz Lige prvaka i susret u kojemu će tražiti bodove za održavanje prednosti na čelu tablice.