BRAVO DEČKI / Olmissum korak bliže do prvih 16: Hrvatski doprvak uspio je u napetoj završnici svladati kazahstanski Ayat

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su Omišani koja ih je približila prolasku među 16 najboljih u Ligi prvaka

25.10.2023.
22:11
Zvonimir Barisin/PIXSELL

Olmissum, hrvatski doprvak u futsalu, ostvario je pobjedu u prvom kolu skupine 1 Glavne runde Lige prvaka, na domaćem terenu u Omišu svladao je kazahstanski Ayat 3-2.

LIGA PRVAKA /

Futsal Dinamo umalo kreirao čudesni preokret, ali ipak pao od Lubawe u 'paklu' Cibone: Vidjeli smo nevjerojatnih 16 golova

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su Omišani koja ih je približila prolasku među 16 najboljih u Ligi prvaka. Naime, iz ove skupine dalje prolaze tri najbolje momčadi, premda Olmissumu slijede novi veliki izazovi i utakmice protiv jakih suparnika, lisabonskog Sportinga i kijevskog Hita. Te su dvije momčadi u drugom susretu prvog kola odigrali 2-2.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo.

Jeremy Bukovec doveo je Olmissum u vodstvo krajem prvog dijela, a Kazahstanci su izjednačili golom Luana Marcela u 25. minuti. Potom je u 28. i 29. minuti dva gola dao Antonio Sekulić i kasnije se pokazalo postao igrač odluke.

Do kraja je Ayat uspio tek smanjiti na 2-3 pogotkom Lucasa Iana četiri minute prije kraja, ali je hrvatski predstavnik u završnici izdržao suparničke nalete i time upisao vrlo važnu pobjedu.

U četvrtak Olmissum u drugom kolu svoje skupine igra protiv ukrajinskog Hita, a utakmica počinje u 20 sati. Od 16 sati igraju Sporting i Ayat.

Redoslijed: Olmissum 3 boda, Sporting 1, Hit Kijev 1, Ayat 0.

Spektakularni FNC 13 na rasporedu je 4. studenoga, a revanš Croate i Vase usred Beograda pratite ekskluzivno na platformi Voyo.