SRBI SE RASPISALI / Nogometaši Hajduka usred noći morali napustiti hotel iz bizarnog razloga

6.7.2023.
12:30
Borna Filic/Pixsell

Nogometaši Hajduka pobijedili su mađarski MTK s 3-1 (0-1) u pripremnoj utakmici odigranoj u slovenskom Bledu, što je prva pobjeda momčadi Ivana Leke u pripremama za novu sezonu.

STIŽU U SUBOTU /

Steven Gerrard i Komandosi će više od tri tjedna boraviti u Međimurju

Mađari su od 34. minute vodili, a strijelac je bio Mihaly Kata. Hajduk je do izjednačenja došao u 64. minuti, a preokret u igri splitske momčadi donio je Marko Livaja, koji je ušao u 60. minuti. Kapetan Hajduka je napravio veći dio posla kod prvog pogotka, kad se oslobodio svojih čuvara u kaznenom prostoru i poslao prizemnu loptu na suprotnu vratnicu, gdje ju je dočekao Leon Dajaku i bez poteškoća s nekoliko metara proslijedio u mrežu za 1-1.

Livaja je potom preuzeo ulogu realizatora. Za vodstvo 2-1 loptu je poslao u mrežu u 79. minuti na asistenciju Tine Blaža Lauša, da bi u 88. minuti postavio konačnih 3-1 na dodavanje Šimuna Hrgovića.

Sportski žurnal piše kako je nakon utakmice iza njih neprospavana noć. Naime, u hotelu u kojem su smješteni oglasio se protupožarni alarm, a na razglasu je ponavljano gostima da bez panike napuste hotel.

Ispred hotela se stvorila gužva, a nikome nije bilo jasno zašto se alarm oglasio, da bi onda ipak stiglo objašnjenje:

"Alarm je nakon noćnog provoda i čašice više upalio jedan gost hotela."

Uz Hajduk u istom su hotelu smješteni i nogometaši Čukaričkog, pa je na Kuriru tako osvanuo naslov:

"Beograđani i Splićani bježali iz hotela u 2 u noći: Zbog pijanca poznati nogometaši izjurili napolje usred noći!"