NIJE NI ČUDO DA GA DALIĆ VIDI MEĐU VATRENIMA: / Rebić izborio penal i pokrenuo povratak Kovačevog Eintrachta protiv Dortmunda

Hrvatski nogometaš Ante Rebić našao se u početnoj postavi Nike Kovača za utakmicu s vodećom momčadi Bundeslige Borussijom Dormtund.

21.10.2017.
17:11
AFP, ODD ANDERSEN

Imao je nekadašnji napadač Splita zapaženu ulogu u ovom susretu. U 17. minuti zabio je gol, ali mu je poništen zbog zaleđa.

DALIĆ POIMENCE NAJAVIO NOVE IGRAČE U REPREZENTACIJI I PORUČIO: /

'Ako se to dogodi, ja iste sekunde odlazim'

Kazna je stigla na naplatu dvije minute kasnije kada se ukazao Marc Bartra. Gosti su u drugom poluvremenu povisili vodstvo lijepim pogotkom Maximilliana Phillipa.

Potom je Eintracht krenuo s povratkom iz mrtvih. Vratar Dormunda Roman Burki srušio je Rebića unutar 16-erca. Robert Hartmann nije dvojio.

Sebastian Haller realizirao je jedanaesterac u 64. minuti.

Niti pet minuta kasnije Marius Wolf zabio je prekrasan gol nakon što ga je odlično proigrao Mijat Gaćinović. Rezultat se do kraja nije mijenjao i Kovač itetako može biti zadovoljan bodom.

Kiks Borussije iskoristio je RB Leipzig koji je domaćom pobjedom nad Stuttgartom (1-0) stigao na drugo mjesto sa samo bodom zaostatka za klubom iz Dortmunda. Kod gostiju je Josip Brekalo igrao od 75. minute.

Bayer je slavio kod Borussie Moenchegladbach s čak 5-1, iako su "Apotekari" do 48. minute gubili s 0-1. Hannover je također preokretom s dva gola Fuellkruga slavio kod Augsburga, koji je do 76. minute vodio s 1-0. Kasnije večeras igraju HSV i Bayern.

Na ljestvici vodi Borussia (D) s 20 bodova, ispred Leipziga (19) i Bayerna (17).