Poznato je tko će dijeliti pravdu na uzvratnoj utakmici Hajduka i Torshavna

26.7.2024.
21:52
Zvonimir Barisin/PIXSELL

Hajduk je u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige u Splitu svladao Torshavn 2-0, a sada je poznato i tko će suditi uzvratni dvoboj u četvrtak od 21 sat na Farskim Otocima.

Lijepe brojke /

Na Poljudu nije bilo praznog sjedala: Hajduk je najgledaniji klub drugoga kola

Pravdu će Bijelima dijeliti Tim Marshall (36) iz Sjeverne Irske, a pomoćnici će mu biti sunarodnjaci Georgios Argyropoulos i Brian Wilson. Četvrti sudac također je iz Sjeverne Irske, Shane Andrews, a u ovoj fazi natjecanja nema VAR-a.

Marshall je prije dva tjedna sudio prvu utakmicu prvog pretkola Konferencijske lige u Reykjaviku između domaćeg Valura i albanske Vllaznije, a taj su susret obilježili incidenti u završnici. valur je zabio za 2-2 u devetoj minuti sudačke nadoknade, iako je Marshall prvotno pokazao kako će se susret produljiti samo šest minuta.

Gostima se sve skupa nije svidjelo, pogotovo zato što je Marshall ranije već isključio jednog njihovog igrača, a nakon posljednjeg sudačkog zvižduka došlo je do naguravanja među igračima i navijačima. Gostujući navijači potukli su se sa zaštitarima, a prema medijskim izvještajima s tog susreta na tapetu su se našli i suci. Sudačku četvorku na čelu s Marshallom su na izlasku s travnjaka neki navijači gađali bocama i pljuvali. Zbog svega su morali intervenirati i policajci, a vodstvo Valura je dobilo i prijetnje uoči gostovanja u Albaniji. U uzvratu u Skadru za sedam dana islandski je Valur slavio 4-0.