NAVIJAČI PRIREDILI KOVAČU I DRUŠTVU SPEKTAKULARAN DOČEK: / Preko deset tisuća ljudi skandiralo imena dvojice Hrvata

Nogometaši Eintrachta vratili su se iz Berlina nakon osvajanja Kupa.

20.5.2018.
19:17
Screenshot

Niko Kovač je svoj trenerski mandat u Eintrachtu iz Frankfurta završio na najbolji mogući način osvojivši njemački kup pobjedom u subotnjem finalu protiv svog budućeg kluba minhenskog Bayerna sa 3-1. Junak subotnjeg susreta bio je hrvatski napadač Ante Rebić, koji je zabio dva pogotka.

On je u 11. minuti u protivničkoj polovici presjekao loptu i potom je sa vrha kaznenog prostora zabio za vodstvo Eintrachta.

Bayern je poravnao na 1-1 golom Roberta Lewandowskog u 53. minuti. No, Rebić u 81. iz kontranapada ponovno donosi prednost Eintrachtu, a pobjedu je potvrdio Mijat Gačinović u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Ovo je prvi trofej za Eintracht nakon 30 godina i peti naslov pobjednika njemačkog kupa (1974, 1975, 1981, 1988, 2018).

U nedjelju popodne momčad Eintrachta predvođena bivšim hrvatski izbornikom vratila se u Frankfurt. Deseci tisuća navijača na ulicama grada i središnjem trgu pozdravilo je osvajače ovogodišnjeg DFB Pokala.

"Veliko poštovanje za trenera koji nas je toliko zeznuo - pozitivno, ali nam je svakome dao nešto natrag. Svi smo mislili zašto ide u Bavarsku. Treneru osigurali ste nam trofej. Hvala vam za to. Napravili ste odličan posao i sada možete ići dalje", poručio je Boateng za govornicom.

Kovač je bio vidno potresen i i kako se čini navijaču su mu oprostili prelazak u Bayern. Cijeli trg je skandirao njegovo ime.

"Ovo je lijep dan nakon povijesne pobjede u Belrinu. Ova pobjeda je vaš dar nama, hvala vam. Ne znam što bih vam više rekao. Prince (Boateng) to može puno bolje od mene. Sjajni ste, najbolji u Bundesligi", poručio je Kovač.

Osim njemu navijači su skandirali i ime Ante Rebića.