Prekrasno ga je vidjeti / Navijač Hajduka s gotovo 70 godina navijačkog staža: 'Nekada su navijači Dinama i Hajduka skupa navijali'

Na splitskim se ulicama iz minute u minutu nalazi sve više navijača.

26.5.2022.
15:44

Nogometaši Hajduka i Rijeke u četvrtak od 19 sati na Poljudu igraju finale hrvatskog Kupa. Ova je utakmica od velikog značaja jer obje ekipe nakon zanimljive sezone imaju priliku doći do trofeja u ovoj sezoni. I jedni i drugi nadali su se da mogu srušiti Dinamo i osvojiti naslov prvaka hrvatske, tako da im je ovo izvrsna prilika za zaokružiti uspješnu sezonu.

Na splitskim se ulicama polako počinje zagrijavati atmosfera za Jadranski derbi u finalu Kupa. Naš novinar Aldo Franičević nalazi se na splitskim ulicama. Atmosfera je za sada vrlo mirna. Riva nije krcata, no iz minute u minutu sve više bijelih dresova pristiže na rivu i u fan zonu.

Naš novinar uspio je uloviti jednog od najstarijih među prisutnima na splitskoj rivi. Riječ je o Andriji, sedamdesetpetogidšnjem navijaču splitskog Hajduka.

"Na utakmice dolazim od kada znam za sebe, s tatom sam dolazio kada sam imao pet,šest godina", prisjetio se iskusni navijač za RTL.hr

PRATITE ATMOSFERU /

UŽIVO SA SPLITSKIH ULICA: Krcata splitska Riva: Navijači slave uz pjesmu i ples

Upitao ga je naš novinar i što očekuje od današnje utakmice

"Jedino pobjeda, drugo je sve neuspjeh, teško je prognozirati rezultat, važno je pobijediti pa koliko bude", kazao je Andrija za RTL.hr
Odgovorio je i na pitanje koja mu je najdraža utakmica Hajduka

"Najdraža utakmica je u Zagrebu između Hajduka i Dinama. Mlinarić je zabio dva gola i onda je Slišković zabio dva za Hajduk i završilo je 2:2. Ali tada smo navijači Dinama i Hajduka bili skupa na istoj tribini i zajedno navijali." izjavio je Andrija prisjećajući se nekih drugih vremena.

Za kraj je Andrija pozdravio našeg novinara i uzviknuo: "Kup je naš".