NAPOLI U STOPU PRATI ROMU I JUVE: / Kalinićeva i Badeljeva Fiorentina pometena pod Vezuvom

Nogometaši Napolija u susretu su pretposljednjeg, 37. kola talijanskog prvenstva na svom San Paolu svladali Fiorentinu sa 4:1 (2:0).

20.5.2017.
22:52

Napoli je u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti zahvaljujući Koulibalyju (8) i Insigneu (36), a u nastavku je još dva gola dodao Mertens (57, 64). Između dva Mertensova gola Iličić (60) je bio strijelac počasnog gola za Fiorentinu.

Rog u igri od 65. minute, Strinić na klupi

Marko Rog igrao je za Napoli od 65. minute dok je Ivan Strinić ostao na klupi domaćeg sastava. Kod Fiorentine je Milan Badelj igrao 90 minuta, Nikola Kalinić je bio na terenu do 81. minute dok Hrvoje Milić nije ulazio u igru.

Treći Napoli sada ima 83 boda, jedan manje od druge Rome koja je ranije u subotu sa 5-3 (2-2) kao gost svladala Chievo. Sarrijeva momčad postavila je klupski rekord, dosad Napoli nikad nije imao takav bodovni saldo.

'VUČICA' VJERUJE U ČUDO: /

Roma preokrenula protiv Chieva i došla na bod Juventusu

Roma na -1, Napoli na -2 od Juventusa

Roma i Napoli su se ovim pobjedama primakli na samo bod, odnosno dva boda zaostatka za vodećim Juventusom, ali torinski će sastav osigurati šesti uzastopni naslov prvaka Italije ukoliko u nedjelju na svom terenu svlada Crotone.