LUDNICA U SERIE A / Napoli srušio Lazio usred Rima i preuzeo čelo prvoligaške ljestvice

Napoli preuzeo vodstvo sa 57 bodova koliko ima i Milan na drugom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Inter s dva boda manje, ali i utakmicom manje

27.2.2022.
23:34

U derbiju 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Lazio sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice Serie A.

EMPOLI - JUVENTUS 2-3 /

Dušan Vlahović junak Stare dame

Spalletti iskoristio kikseve Milana i Intera

Napoli je do iznimno važna tri boda stigao prekrasnim golom Fabiana Ruiza s ruba kaznenog prostora u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Momčad koju vodi Luciano Spalletti je tako na najbolji mogući način iskoristila kikseve Milana i Intera koji su u ovom kolu remizirali u dvobojima protiv Udinesea i Genoe.

Gosti su na Olimpicu poveli u 62. minuti golom Lorenza Insignea, a izjednačio je u 89. minuti Pedro Rodriguez fantastičnim golom s ruba šesnaesterca. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Ruiz je na Insigneovu asistenciju zabio za pobjedu. Toma Bašić je za Lazio igrao od 84. minute.

Roma dobila Speziju

Drugi rimski klub je bio uspješniji. Roma je na gostovanju pobijedila Speziju sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Tammy Abraham u šestoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca. Domaćin je od 45. minute igrao bez isključenog Kelvina Amiana. Martin Erlić je igrao za Speziju cijeli susret.

Na ljestvici je Napoli preuzeo vodstvo sa 57 bodova koliko ima i Milan na drugom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Inter s dva boda manje, ali i susretom manje.

Juventus na četvrtom mjestu ima 50 bodova, Atalanta s dvije utakmice manje ima 44 boda, a zatim slijede Roma (44) i Lazio (43).