NANTES SE POKLONIO EMILIJANU SALI: / Subašić i Monaco propustili priliku u ludoj utakmici

Navijači odali počast Emilianu Sali

10.2.2019.
17:37

Premda su vodili 1-0 i 2-1, nogometaši Monaca nisu izdržali na gostovanju kod Montpelliera odigravši 2-2 čime su propustili priliku prvi put ove sezone u prvenstvu spojiti dvije pobjede.

SKANDAL U ENGLESKOJ: /

Odvratna snimka ismijavanja Saline smrti upravo se dijeli internetom

Monaco niti jednom ove sezone nije uspio u prvenstvu spojiti dvije pobjede. Nakon što je u prošlom kolu pobijedio Toulouse (2-1), činio se kako bi mu to moglo uspjeti u Montpellieru. No, domaćin se spasio u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca kojeg je Danijel Subašić umalo obranio.

Monaco dva puta vodio, ali...

Monaco je poveo u 14. minuti golom Gelsona Martinsa, izjednačio je Gaetan Laborde u 66. minuti, no u 82. minuti je momčad iz Kneževine stigla do novog vodstva pogotkom Radamela Falcaoa. Ipak, u sudačkoj nadoknadi je Andy Delort izjednačio. Danijel Subašić je bio na loptu, no nekako je prošla gol crtu i to za svega nekoliko centimetara.

Nantes izgubio od Nimesa

Nantes je na svom travnjaku izgubio sa 2-4 od Nimesa, premda je na poluvremenu vodio 2-0, no rezultat ovoga puta nije bio u prvom planu. Na utakmici se okupilo više od 37.000 gledatelja koji su željeli odati počast bivšem napadaču Nantesa Emilianu Sali koji je nedavno poginuo u zrakoplovnoj nesreći iznad La Manchea na letu iz Nantesa za Cardiff gdje je trebao nastaviti karijeru.

Prije utakmice na središtu terena je bio raširen transparent sa Salinim likom, a na velikom ekranu na stadionu prikazani su svih 48 golova koje je Argentinac postigao u 113 utakmice za Nantes.

Igrači Nantesa su izašli na teren u crnim dresovima sa Salinim imenom na leđima, dok je cijeli stadion pjevao "La, la, la, la, la, Em-il-ia-no". Utakmica je u devetoj minuti nakratko prekinuta s obzirom da je Sala nosio dres s brojem 9, a Nantes objavio kako će umiroviti dres s njegovim brojem.

REZULTATI Montpellier - Monaco 2-2 (Laborde 66, Delort 90+1-11m / Martins 14, Falcao 82) Nantes - Nimes 2-4 (Coulibaly 15, Waris 38-11m / Guillaume 47, Bobichon 69, Ferri 85, Thioub 89) Toulouse - Reims 1-1 (Gradel 81 / Oudin 54) Guingamp - Lille (17.00) Rennes - St-Etienne (17.00) Nica - Lyon (21.00)

Subota: Paris SG - Bordeaux 1-0 (Cavani 42-11m) Amiens - Caen 1-0 (Konate 64) Strasbourg - Angers 1-2 (Prcić 87 / Kanga 35, Kanga 55)

Petak: Dijon - Marseille 1-2 (Marie 18 / Balotelli 56, Ocampos 73)