BRILJANTAN DAN IVANA PERIŠIĆA: / Vatreni s dva gola kreirao veliki preokret i donio pobjedu Interu!

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić veliki je junak Intera koji je u 19. kolu talijanskog prvenstva kao gost svladao Udinese s 2-1.

8.1.2017.
13:36
AFP, MARCO BERTORELLO

Udinese je poveo u 17. minuti pogotkom Jakuba Jankta, ali onda je na scenu stupio Perišić. Najprije mu je jedan gol opravdano poništen zbog nedozvoljene pozicije, a onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nadmudrio domaćeg golmana Orestisa Karnezisa sjajno iskoristivši dodavanje Maura Icardija s lijeve strane. Na nekih jedanaest metara udaljenosti od gola domaćina Perišić je iz prve puknuo lijevom nogom, a lopta je odsjela u donjem desnom kutu Udineseova gola.

VELIKA RAZMJENA NA POMOLU: /

Inter se sprema odreći Perišića kako bi si smanjio odštetu za 'kapitalca'

Inter u velikom naletu

U 87. minuti je iz slobodnog udarca s desne strane nabacio Joao Mario, obrana Udinesea je zaboravila Perišića, a hrvatski reprezentativac je to iskoristio i glavom zakucao loptu u mrežu za pobjedu svoje momčadi. Naš ngometaš sada na kontu ima šest pogodaka ove sezone u Seriji A, a o sjajnoj formi svjedoče i četiri asistencije.

Perišić je u igri ostao do prve minute sudačke nadoknade, dok je njegov suigrač Marcelo Brozović odigrao cijelu utakmicu. Na drugoj strani je Stipe Perica ušao u igru u 72. minuti, a Andrija Balić nije bio u kadru.

Inter je na ovaj način nastavio s odličnim igrama otkad je na klupu došao Stefano Pioli. Nerazzurrima je ovo četvrta uzastopna pobjeda, odnosno peta pobjeda u posljednjih šest ligaških utakmica. Njome su, barem privremeno, skočili na peto mjesto i sada im se, poslije očajnog ulaska u sezonu, širom otvaraju vrata Europe, pa čak i Lige prvaka.