Željko Širić vlasnik je stana od sto i više kvadrata u Keršovanijevoj ulici u Osijeku još od početka devedesetih godina, te vikendice u naselju kod Karašice. Zakup za kafić Galerija plaća Galeriji likovnih umjetnosti u čijim se prostorima nalazi, a za pizzeriju Gradu Osijeku. Vozi Ford kugu. Stjepan Djedović držao je, pak, kao suvlasnik u najmu Kazališnu kavanu u zgradi osječkog HNK. Vlasnik je i vikendice u Baranji.
Eto tako žive čelnici sudačke organizacije, ulovljeni s 'rukama u pekmezu'. A kako žive, koliko zarađuju hrvatski nogometni suci? Prema dostupnim informacijama, ne na osobito visokoj nozi, po zaradama od suđenja nisu ni blizu kolegama u ligama petice, koji zarađuju između 130 i 150 tisuća eura godišnje.
Naši suci nisu profesionalci, za razliku od kolega iz Engleske, Italije, Francuske ili Nizozemske, našima je suđenje samo solidno plaćeni hobi. Tako suci u Hrvatskoj ligi iz najviše klase, poput Strahonje, Bebeka, Vučemilovića, Batinića ili Pristovnika, imaju najmanje 15 prvoligaških delegatura po sezoni (UEFA za talentiranoga Strahonju traži i do 20 utakmica), pa pomnoženo s taksom od 2.200 kuna godišnje zarade 33.000 kuna.
Usto, najbolji hrvatski sudac Strahonja, koji strelovito napreduje u UEFI, godišnje odsudi i do deset međunarodnih utakmica, te zahvaljujući svome rejtingu za svaku dobije 2.500 eura. Dakle, godišnje od suđenja inkasira više od 220.000 kuna. Inače, Strahonja je magistar kineziologije i zaposlen je kao šef katedre za Kineziologiju na privatnom sveučilištu u Zagrebu.
Riječki sudac Ivan Bebek zaposlen je u osiguravajućoj tvrtki, Domagoj Vučkov predsjednik je Općinskog suda u Crikvenici..., a nagađa se da je najimućniji Damir Batinić koji je suvlasnik jednog osječkog noćnog kluba i kafića na Dravi.