La Liga /

Modrić zaradio ovacije nakon dvoboja s Alavesom: 'Stavio je ekipu na leđa i odnio je do pobjede'

Suvereno je dirigirao igrom 'Kraljeva' i naposljetku zasluženo dobio ovacije na kultnom stadionu prilikom izlaska iz igre

20.2.2022.
12:47
profimedia.hr

Madridski Real je na krilima Luke Modrića u 25. kolu španjolskog prvenstva porazio Alaves s 3-0 te makar privremeno pobjegao Sevilli na sedam bodova razlike.

Utakmica je bila bez golova sve do 63. minute kad je Marco Asensio postigao svoj sedmi prvenstveni gol lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. U posljednjih deset minuta dvoboja sve su dvojbe riješene golovima Viniciusa Juniora i Karima Benzeme. Iako nije bio strijelac, naš Luka Modrić je svojom predstavom oduševio gledatelja, ali i španjolske medije.

Butragueno impresioniran

Komentator Julio Maldonado je napisao da je Modrić ekipu stavio na leđa i odveo do pobjede, a madridski As je zaključio da Modrić liječi sve probleme Reala.

Bajka u Portugalu /

Mladi Vatreni u životnoj formi: Pogledajte njegov majstorski potez protiv dvostrukog prvaka Europe

Biranim riječima o igri kapetana Vatrenih govorio je i Emilio Butragueno.

"Modrićeva utakmica? Što reći o Luki… Znamo kakav je igrač, njegovu kvalitetu i viziju nogometa. Odigrao je divno. Bio nam je ključan, kao i uvijek", izjavio je legendarni realovac nakon dvoboja.

'Zamahnuo je čarobnim štapićem'

Čak ni poslovično suzdržani katalonski Sport nije škrtario na hvalospjevima za Modrića, a ni na ocijeni s obzirom na to da su mu dali vrlo visoku osmicu.

"Zamahnuo je čarobnim štapićem i oduševio Bernabeu nekim od svojih najboljih trikova", napisali su Katalonci u opisu.

Birane riječi kojima se opisuje igra hrvatskog majstora ako pogledamo njegov jučerašnji učinak na terenu. Prema podacima SofaScora Modrić je imao ravno sto dodira s loptom, visokih 92 posto točnih dodavanja i čak deset od 11 točnih dugih lopti. Suvereno je dirigirao igrom 'Kraljeva' i naposljetku zasluženo dobio ovacije na kultnom stadionu prilikom izlaska iz igre.