MLADI DINAMO POBIJEDIO MANCHESTER CITY 1:0: / Marin golčinom odveo Modre u doigravanje juniorske Lige prvaka

Šest sati prije dvoboja seniora u Ligi prvaka, juniori Dinama i Manchester Cityja odigrat će svoju utakmicu. Tekstualni prijenos UŽIVO pratite na Net.hr-u

11.12.2019.
14:53

Mlada momčad Dinama igrat će u doigravanju juniorske Lige prvaka nakon što je u posljednjoj utakmici grupne faze na stadionu Hitrec-Kacijan u Zagrebu pobijedila Manchester City sa 1-0 (1-0) i tako osvojila drugo mjesto u skupini C.

Pobjednički pogodak postigao je Antonio Marin u 20. minuti, sjajno izvedenim slobodnim udarcem s više od 20 metara.

Atalanta potvrdila prvo mjesto

Dinamu je uoči posljednjeg kola imao izglede i za osvajanje prvog mjesta koje je donosilo izravan plasman u osminu finala, ali je ta prilika propala pobjedom Atalante 2-1 na gostovanju kod Šahtara. Atalanta je osvojila prvo mjesto u skupini sa 13 bodova, dok je Dinamo završio kao drugi sa 11 bodova. Manchester City je ostao treći sa sedam bodova, a Šahtar je zauzeo zadnje mjesto sa dva boda.

Dinamo će suparnika u doigravanju saznati na ždrijebu u ponedjeljak, 16. prosinca, kad će drugoplasirane momčadi iz juniorske Lige prvaka biti spojene s momčadima koje su doigravanje osigurale kroz tzv. "Put nacionalnih prvaka". Dvoboji doigravanja na rasporedu su 11. i 12. veljače, a igrat će se jedna utakmica u kojoj će domaćin biti momčad koja je prošla kroz "Put nacionanih prvaka". Mogući Dinamovi suparnici su Derby County (Engleska), Dinamo Kijev (Ukrajina), Midtjylland (Danska), Porto (Portugal), Rangers (Škotska), Real Zaragoza (Španjolska) Rennes (Francuska) i Šerif Tiraspolj (Moldavija).

Juniorske Liga prvaka Skupina C, 6. kolo

Dinamo - Manchester City 1:0

¸

Dinamo: Josipović, Hrvoj, Jurišić, Gvardiol, Šutalo, Franjić, Marin, Julardžija, Šipoš, Krizmanić, Radonja

Manchester City: Bazunu, Dionkou, McDonald, Amankwah, Ogbeta, Pozo, Rogers, Dele-Bashiru, Touaizi, Doyle, Braaf

90' Gotova je utakmica, Dinamo je pobijedio 1:0 i plasirao se u doigravanje Lige prvaka.

85' Ušli smo u posljednjih pet minuta. Dinamo samo ne smije dozvoliti Cityju da preokrene. Modrima je i remi sasvim dovoljan.

79' Posljednjih desetak minuta obilježile su zamjene u obje momčadi. Osim toga, na terenu nije bilo većih zamiljivosti.

67' Velika prilika za City. Braaf je dobro pucao, ali na sreću po Modre pogađa stativu.

55' Dinamo je bolje ušao u nastavak i blizu je drugog pogotka.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Završilo je prvo poluvrijeme u kojem nakon Dinamovog gola nije bilo velikih zanimljivosti.

30' Nakon Dinamovog gola nije bilo većih zanimljivosti. City ima više loptu u nogama, ali se ništa bitno nije dogodilo.

20' GOL Antonio Marin doveo je Dinamo u vodstvo. Krasno je pogodio iz slobodnog udarca s 18 metara.

10' City je na početku mogao povesti, u izvrsnoj šansi bio je Touaizi, ali Josipović brani.

5' City je ambicioznije počeo utakmicu i od samog starta krenuo po pobjedu.

1' Počela je utakmica. Sretno, Dinamo!

12.55 U drugoj utakmici Atalanta je pobijedila Šahtar 2:1 i osigurala prvo mjesto. Modrima ostaje borba za drugu poziciju. Više o tom susretu pročitajte .

LOŠA VIJEST ZA MLADE DINAMOVCE, SLIJEDI IM BORBA ZA DRUGU POZICIJU: /

Atalanta pobjedom u Ukrajini osvojila skupinu

12.30 Do utakmice nas još dijeli pola sata, a spomenimo i da je prva utakmica ovih momčadi, odigrana u Engleskoj, završena rezultatom 2:2.

12.20 Objavljeni su službeni sastavi Dinama i Cityja.

U srijedu od 13 sati, šest sati uoči svoboja seniora, svoju će utakmicu u posljednjem kolu juniorske Lige prvaka odigrati mlade momčadi Dinama i Manchester Cityja.

Dinamovi juniori u dvoboj ulaze kao drugoplasirana momčad u skupini C s osam bodova, a City ima bod manje.

Borba za play-off

Drugu utakmicu u skupini u ranijem terminu igraju prvoplasirana Atalanta i posljednji Šahtar i ishod tog susreta imat će velik utjecaj na konačni plasman.

Iz skupine dalje idu dvije prvoiplasirane momčadi. Prva se izravno plasira u osminu finala, a druga će svoj put tamo tražiti preko dodatnih kvalifikacija.

Dinamo može čak biti prvi u skupini ako Šahtar pobjedi Atalantu, a Modri svladaju City. No, to nije toliko izgledno s obzirom da je momčad Atalante puno kvalitetnija od Ukrajinaca.