MESSIJEVO ZAGRIJAVANJA ZA EL CLASICO: / Tri puta pogodio okvir gola, promašio penal i ispisao niz negatInvih rekorda

Vodeću momčad španjolskog prvenstva u subotu čeka veliki obračun s Real Madridom.

18.12.2017.
8:33

Nogometaši Barcelone pobijedili su u 16. kolu Primere na Nou Campu Deportivo s 4-0. Golove su za Barcu postigli Luis Suarez (29, 47), Paulinho (41, 75), ali je utakmica protekla u znaku promašaja Lea Messija. Messi je pogodio dvije vratnice, jednu gredu, imao je još tri čiste prilike, a u 69. minuti mu je vratar Ruben Ramirez obranio i penal.

Negativni rekordi

Vratnicu su zastresli i Suarez i Jordi Alba, a Urugvajcu je u 45. minuti poništen regularni gol tako da je momčad iz La Corune glatko mogla izgubiti is dvocifrenim rezultatom. Argentinac je u ovom susretu postao prvi igrač s tri nerealizirana jedanaesterca u jednoj kalendarskoj godini od Samuela Eto'a 2005. godine.

Također, postao je prvi igrač koji je u dva navrata po tri puta tresao okvir gola u jendoj sezoni u posljednjih 20 godina. Osim Deportivu u nedjelju to je napravio i u prvom kolu protiv Betisa. Ukupno je ove sezone 13 puta gađao okvir gola od 19 koliko stoji u statističkom polju Barcelone.