MESSI SRUŠIO STRAŠAN REKORD: / 'Nisam ovo očekivao, pogotovo jer se radilo o Peleu...'

Argentinac je protiv Valladolida postigao 644. gol za Barcelonu, čima je srušio rekord najvećeg broja golova za jednu momčad

23.12.2020.
8:26

Nogometaši Barcelone slavili su u utorak 3-0 (2-0) na gostovanju kod Valladolida u utakmici 16. kola španjolske La Lige.

BARCELONA STIGLA DO SEDME OVOSEZONSKE POBJEDE: /

Messi prestigao Pelea i upisao se u povijest

Efikasno izdanje katalonske momčadi nagovijestio je francuski branič Lenglet pogotkom u 21. minuti. Na 2-0 je prednost gostiju povećao Nizozemac Braithwaite.

U nastavku se u strijelce upisao i Leo Messi koji je pogotkom u 65. minuti postao rekorderom po broju golova za jednu momčad (644), nadmašivši legendarnog Brazilca Pelea s kojim se izjednačio prije tri dana, kad je postigao pogodak u prvenstvenom dvoboju s Valencijom.

'Kad sam počeo igrati nogomet...'

Messi se nakon rušenja veliog rekorda oglasio na društvenim mrežama, gdje je napisao:

"Kad sam počeo igrati nogomet, nisam očekivao da ću srušiti ovakav rekord, pogotovo jer je to Pelé. Želim zahvaliti svima koji su mi pomagali svih ovih godina, mojim suigračima, mojoj obitelji, mojim prijateljima i svima koji su me podržavali."