Maroko zabio šest komada i osvojio broncu u nogometu na Olimpijskim igrama

U finalu se u petak sastaju Francuska i Španjolska

8.8.2024.
19:07

Nogometaši Maroka osvojili su brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu nakon što su u Nantesu deklasirali Egipat sa čak 6-0 (2-0).

'POKRADEN' U PARIZU /

Nepravda za legendarnog Sinkovića: Više glasova tenisaču iz Novog Zelanda nego osvajaču tri uzastopna zlata

Bronca je marokanskoj reprezentaciji uvjerljivo najveći uspjeh na olimpijskim igrama. Do Pariza su nastupili na OI u Barceloni (1992), Sydneyju (2000), Ateni (2004) i Londonu (2012) i nikada nisu prošli skupinu.

Napadač Betisa Abde Ezzalzouli doveo je Maroko u vodstvo u 23. minuti, a samo tri minute kasnije Soufiane Rahimi je povećao prednost.

Veznjak Genka Bilal El Khannouss je u 51. minuti zabio za 3-0, da bi Rahimi u 64. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici. Za napadača Al Aina bio je to već osmi pogodak na turniru i uvjerljivo je najbolji strijelac.

Do kraja susreta za Maroko su zabili i Akram Nakach (73) i kapetan Achraf Hakimi (87).

U finalu se u petak sastaju Francuska i Španjolska.