'MANDŽUKIĆ JE LEŽAO NA PODU, A PJANIĆ JEDVA ŽIVIO': / Legenda Juvea prisjetila se dramatične večeri i trenutka kada je sve stalo

Bila je to još jedna neuspješna večer torinskog kluba u finalu Lige prvaka

24.5.2020.
8:54
Richard Calver / Shutterstock Editorial / Profimedia

Legendarni branič Juventusa GiorgioChiellini u svojoj se autobiografiji prisjetio jednog od najbolnijih poraza u karijeru. Bilo je to prije tri godine kada je Real Madrid slavio protiv Juventusa u finalu lige prvaka s 4:1.

Do poluvremena ništa nije slutilo da bi Juve mogao doživjeti takav potop. Poslije 45 minuta bilo je 1:1 nakon što je Mario Mandžukić škaricama zabio za izjednačenje. Chiellini je sada pokušao pojasniti što se zapravo dogodilo te večeri.

“Bili smo ekstremno umorni poslije prvog poluvremena. Mandžukić je ležao na podu. Pjanić je jedva živio. Rekli smo sebi da se vraćamo, bilo 1:1, ali onda je sve dramatično stalo. Tijekom poluvremena nije se dogodilo ništa senzacionalno. Nizko se nije tukao. Izgubili smo jer smo bili iscrpljeni. Finala za nas uvijek dođu prekasno", otkrio je Chiellini.

Real Madrid te je večeri obranio je titulu Lige prvaka! Prvi put od kada je Liga prvaka reorganizirana jedna momčad je uspjela u tome, i to u kakvom stilu. U gotovo pa savršenom drugom poluvremenu španjolski prvak je pokazao klasu i doslovno pregazio nemoćni Juventus s 4-1 te osvojio dvanaestu titulu prvaka Europe. te se utakmice možete prisjetiti ovdje.

MOĆNI REAL OPET PRVAK EUROPE: /

Modrić i Kraljevi za povijest! Pregazili Juve i postali prva momčad koja je obranila naslov u Ligi prvaka