PRVI PORAZ 'TOPNIKA' / Manchester United deklasirao Arsenal na Old Traffordu, Antony zabio u debiju za 'Crvene vragove'

Arsenal je prije gostovanja u Manchesteru nanizao pet uzastopnih pobjeda u Premierligi

4.9.2022.
19:47

U velikom derbiju šestog kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio Arsenal sa 3-1 nanijevši "Topnicima" prvi poraz ove sezone.

BLUESI SE PROVUKLI /

Drama na Stamford Bridgeu: Chelsea uz puno muke pobijedio West Ham u zadnjoj utakmici prije gostovanja na Maksimiru

Nakon što su srušili Liverpool, "Crveni vragovi" su dobili i drugi veliki derbi ove sezone. Na Old Traffordu su pobijedili i Arsenal, koji je u prvih pet kola upisao pet pobjeda.

"Topnici" su prvi postigli pogodak, u 12. minuti je Gabriel Martinelli sjajnu kontru pretvorio u pogodak. Međutim, sudac Paul Tierney je nakon asistencija VAR-a poništio pogodak zbog prekršaja u začetku akcije.

United je stigao do vodstva u 35. minuti, a prvijenac u dresu Uniteda zabio je krilni napadač Antony koji je koncem kolovoza stigao iz Ajaxa za čak 100 milijuna eura. Najbolji igrač utakmice Marcus Rashford je uposlio Brazilca, a ovaj lijepo zabio pored nemoćnog Aarona Ramsdalea.

Antony je postao stoti Brazilac koji je nastupio u Premier ligi, a sa 22 godine i 192 dana i najmlađi koji je zabio u debiju. Gosti su izjednačili u 60. minuti golom Bukaya Sake 60, no samo šest minuta kasnije United je ponovo poveo preko Rashforda. Pobjedu Uniteda potvrdio je Rashford svojim drugim golom u 75. minuti.