JEDNOSTRANI DERBI / Manchester City lagano pobijedio Manchester United, Solskjaeru prijeti otkaz

Manchester City ovom je pobjedom stigao do drugog mjesta s 23 boda, dva manje od prvog Chelseaja

6.11.2021.
15:28

Manchester City pobijedio je 2:0 u gradskom derbiju protiv Manchester Uniteda. Najprije je autogol vrlo nespretno zabio Eric Bailly u 7. minuti, a onda je za 2:0 pogodio Bernardo Silva u 45. minuti na asistenciju Joaoa Cancela.

Bila je ovo uvjerljiva predstava Cityja koji je mogao pobijediti i s većom razlikom da je na kraju Foden pogodio iz jako dobre šanse.

URNEBESNA SNIMKA /

Lovro Majer objašnjavao Francuzima kako se izgovara njegovo prezime: 'To zvuči dobro, ali nije ispravno'

De Gea briljirao, ostali za zaborav

No nije samo Foden imao dobrih šansi na ovoj utakmici, City je bio dominantan, dok su Cristiano Ronaldo i njegova momčad izgledali kao momčad iz donjeg dijela ljestvice, bez pravog plana igre i ideje kako se suprotstaviti Guardiolinoj momčadi.

Najbolje o odnosima u ovoj utakmici govori činjenica da je David de Gea bio najbolji pojedinac u redovima Uniteda. Spasio ih je u nekoliko navrata od katastrofe, a Solskjaeru nije pomoglo ni uvođenje Jadona Sancha i Marcusa Rashforda. Izvjesno je da će se i nakon ovog poraza uprava kluba razmatrati je li vrijeme da Solskjaer ode s klupe Manchester Uniteda.

Manchester City ovom je pobjedom stigao do drugog mjesta s 23 boda, dva manje od prvog Chelseaja. Manchester United na petom je mjestu sa 17 bodova.