MAMIĆI LIKUJU: / Očajni Hajduk primio još jedan bolan udarac

U utakmici 16. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Osijek je na svom terenu pobijedio Hajduk s 1:0 (1:0) i spriječio Splićane da se barem privremeno popnu na prvo mjesto prvoligaške ljestvice.

7.11.2015.
17:13

Osijek je zasluženo pobijedio Hajduk nakon puno bolje igre, posebno u prvom dijelu, u kojem su Slavonci potpuno nadigrali Splićane. U devetoj je minuti Lovre Kalinić obranio udarac s bijele točke koji je izveo Lesjak, a u 37. minuti gostujući je branič Bilij izbio loptu s gol-crte.

Drugi poraz zaredom

Svoju nadmoć Osijek je realizirao u 41. minuti kada je Tomislav Šarić iz kontranapada povratnu loptu poslao u mrežu. U prvom dijelu Hajduk nije uputio niti jedan udarac u okvir vrata Osijeka!

HAJDUK PAO U OSIJEKU: Osjetite ambijent iz Gradskog vrta

U drugom poluvremenu Balića je zamijenio napadač Anton Maglica koji je u 61. minuti iz prve prave prilike za Hajduk udarcem glavom poslao loptu iznad grede. Trener Burić uveo je u igru još jednog napadača Bencuna i sve karte stavio na napad, ali mu ni to nije pomoglo, jer je samo Vlašić u 82. minuti uspio uputiti udrac koji je vratar domaćih Mikulić lakoćom zaustavio.

Podsjetimo, u prošlom je kolu Hajduk kod kuće izgubio od Rijeke (0:3), trenutno prvoplasirane momčadi prvenstva. Hajduk sada može izgubiti i drugu poziciju ako njegov najveći rival Dinamo u nedjelju pobijedi Istru na svojem terenu.